Як Google заробляє на Android?

Компанія Google отримала від Android прибуток у розмірі 31 мільярда доларів за весь час, 22 млрд з яких є чистим прибутком. При цьому варто розуміти, що Android – повністю безкоштовна система, тобто кожен розробник може використовувати її на свій розсуд. Проте як же компанії вдається заробляти на ній гроші? Спробуємо у цьому розібратися.
Головними факторами, що впливають на розмір прибутку, є мобільна реклама та продаж додатків.


Реклама

image00

Мобільна реклама – це головне джерело прибутку у випадку з Android. До слова, ми також знаємо, що Google заплатила Apple 1 мільярд доларів, щоб пошуковик компанії був встановлений в якості пошуку за умовчанням в iPhone і iPad в 2014 році, а пошуковик – це теж наявність реклами. Реклама показується в пошуковику, в сервісах компанії, включаючи YouTube, Google Maps, Drive, Gmail і так далі.


Додатки

Другим найбільшим джерелом грошей є додатки. Google отримує відсоток від кожного додатка в Google Play, при цьому потрібно враховувати, що кількість додатків перевищує 1,5 мільйона, багато з яких платні, і майже кожне включає вбудовані покупки. Google забирає собі 30% від кожної покупки.

Google-Play-Store

При цьому додатки на Android приносять менше прибутку, ніж на iOS, а грошей від реклами Apple отримує менше. Прибуток Google від додатків в 2014 році склала 10 мільярдів доларів, що досить вражаюче, навіть враховуючи той факт, що iOS генерує на 70% більше прибутку від покупки додатків.


Розваги

google-play-store

Google також отримує гроші від сервісів Play Музика, Фільми, Книги.

За матеріалами androidauthority