Microsoft розповідає історію створення функції Continuum

Одним з найбільш цікавих нововведень в операційній системі Windows 10 Mobile стала функція Continuum, що дозволяє за допомогою спеціальної док-станції перетворити смартфон практично в повноцінний настільний комп’ютер, підключивши до нього монітор, клавіатуру і мишу. В офіційному блозі Microsoft з’явилася стаття, в якій розповідається історія створення Continuum і її основні особливості. У замітці сказано, що компанія почала планувати створення цієї функції ще три роки тому.

Дорога до Continuum почалася три роки тому з простого спостереження: ми беремо наші телефони скрізь, ми залежимо від них, і ми відчуваємо себе неповноцінними без них. Тим не менш, коли приходить час цієї роботи, ми використовуємо ноутбук або настільний ПК. Через це нам доводиться носити з собою і телефон, і ноутбук, або ж чекати, поки не доберемося до свого робочого місця.

Справа в тому, що сучасні телефони мають достатньо потужностей, щоб впоратися з нашими повсякденними завданнями. Ми знали, що це особливо справедливо для ринків, що розвиваються, де люди використовують смартфон в якості основного пристрою для виходу в Інтернет. Так що, взявши ідею, що лежить на поверхні, ми задалися метою допомогти людям використовувати для реальної роботи тільки їх телефони.

Команда, яка займалася розробкою Continuum, провела безліч досліджень, щоб зрозуміти, чого люди дійсно хочуть від своїх телефонів. Представники компанії поспілкувалися з людьми по всьому світу. Ось деякі з побажань звичайних користувачів:

  • “Мій найважливіший девайс”: люди повсюдно описують свій телефон, як центр їх підключення до навколишнього світу;
  • люди використовують ноутбуки і ПК, тому що у телефонів занадто маленькі екрани і до них не можна підключити клавіатуру і мишу. Вони хотіли б мати можливість підключати великі екрани для роботи і розваг;
  • люди, що розбираються в технічних характеристиках, очікують більше потужності від телефонів;
  • багато людей по всьому світу не мають ПК, тому що не можуть його собі дозволити, але при цьому у них є телефон і телевізор. Їм доводиться виконувати всю роботу на телефоні.

Windows 10 Mobile функція Continuum

В ході розробки Continuum, інженери Microsoft зіткнулися з безліччю проблем. Наприклад, на той момент існувало два основних способи підключення додаткового екрану: просто дублювати зображення з екрану смартфона на великий монітор або ж підключати ПК до декількох моніторів, а тому їм довелося придумати абсолютно новий метод, щоб екран телефону і зображення на моніторі були незалежні один від одного. Це було вкрай важливо, оскільки люди хотіли мати можливість продовжувати використовувати телефон, коли той підключений до монітора. Компанія протягом багатьох місяців розглядала різні прототипи, поки не прийшла до фінальної ідеї.

Далі перед компанією постали технічні проблеми. У Windows 10 Mobile потрібно було інтегрувати підтримку клавіатури і миші. Крім того, для роботи Continuum потрібно було також внести безліч змін в архітектуру системи.

Continuum на Windows 10 Mobile це лише початок, і в майбутньому Microsoft планує аналогічним чином перенести Windows і на інші пристрої, як, наприклад, Xbox One або HoloLens.

За матеріалами wmpoweruser