Mac OS запустили на iPad Air 2

Mac OS 7.6.1

Потужність сучасних портативних пристроїв іноді просто вражає. Однак, факти запуску на них старих програм вражають не менше. Всім очевидно, що на сучасному iPad піде, наприклад, Mac OS 7.5.5. А чому б і ні? Але, все одно, кожен такий запуск стає подією. А вже якщо з древньою ОС вийшло повноцінно попрацювати, то захопленню і зовсім немає межі.

Провернути подібне вдалося розробникам з проекту Hacking Jules. Шляхом маніпуляцій з планшетом вони встановили на iPad Air 2 симулятор Mini vMac Macintosh і завантажили на пристрій операційну систему Mac OS 7.5.5. Усередині операційки запустили класичний Arkanoid.

Операційна система OS Mac 7.5.5 була представлена ​​20 років тому і стала своєрідною відповіддю компанії Apple на Windows 95. У ній були значно модифіковані графічні можливості системи: псевдотривимірні вікна та інші функціональні елементи інтерфейсу однаково зображались при роздільній здатності від 640х480 до 1600х1200 пікселів, з’явилася підтримка мультимедіа, довідкова система Mac OS набула рис інтерактивності. ОС встановлювалася на комп’ютери Power Macintosh 5500.

Звичайно ж, заради подібного результату довелося повозитися. По-перше, знадобився Ipad з джейлбрейком, а це зараз велика проблема, оскільки такій операції піддається лише iOS 9.0.2, даунгрейд на яку зробити не можна. По-друге, потрібно поставити DOSPAD, ну а далі – справа техніки.

Раніше розробники запустили Mac OS 7.5.5 на Apple Watch, що стало можливим після релізу watchOS 2.