Лідерами минулого року за числом публічно виявлених і закритих вразливостей стали OS X та iOS

Нова доповідь CVE Details демонструє кількість знайдених і усунених публічно вразливостей в різних програмних продуктах, серед яких присутні, як операційні системи, так і програмне забезпечення для цих ОС. Стверджується, що лідерами минулого року за числом публічно виявлених і закритих вразливостей стали OS X, iOS і Flash. Windows протягом багатьох років вважалася нестабільною і вразливою платформою, однак за підсумками 2014 такий титул несподівано заслужили відразу два продукти Apple.

У рейтингу CVE Details (Common Vulnerabilities and Exposures) лідирує операційна система OS X з 384 вразливостями. Слідом за нею йде iOS з 375 знайденими і закритим «дірками». Слідом розташувалися операційні системи Windows різних версій з близько 150 уразливими місцями з безпеки, а Android замикає список платформ зі 130 помилками.

image

Серед інтернет-браузерів лідером за кількістю виявлених і виправлених помилок виявився Internet Explorer з 231 вразливістю, далі йде Chrome зі 187, Firefox зі 178 і Safari зі 135. Однак, в «загальнокомандному» заліку Microsoft є беззаперечним лідером з 1561 вразливістю. Apple опинилася лише на третьому місці з результатом 1 147 вразливостей безпеки.

image

Дані CVE Details взяті з бази даних National Vulnerabilities Database уряду США. Методи збору цієї статистики багато хто вважає спірними. Наприклад, платформа OS X розглядається в цілому, а різні версії Windows окремо.

Також не береться до уваги ступінь небезпеки кожної знайденої і закритої уразливості, а тільки їх загальну кількість.