Відсутність аудіороз’єму в майбутньому iPhone стане новим джерелом доходу компанії Apple

Є інформація, що Apple вирішила відмовитися від використання в наступному iPhone 7 стандартного 3,5-мм аудіороз’єму. Про це, зокрема, розповіли журналісти Macotakara з посиланням на «надійні джерела». Вважається, що завдяки цьому Apple планує зменшити товщину iPhone 7 «більш ніж на 1 мм» у порівнянні з сьогоднішнім смартфоном iPhone 6s. Однак у ринкових експертів є більш правдоподібне пояснення цього кроку.

150608_iphone_concept_1

3,5-мм роз’єм «навряд чи може бути тонше, оскільки це світовий стандарт». І багато років тому в Apple розглядали можливість використання більш компактного, але менш поширеного 2,5-мм аудіороз’єму. Проте у результаті компанія відмовилася від цієї ідеї, сконцентрувавшись на розробці пропрієтарного інтерфейсу Lightning, який зараз використовується у всіх сучасних iOS-пристроях.

Версія про те, що відмова від аудіо-роз’ємів дозволить зменшити товщину iPhone, виглядає занадто надуманою. Адже навіть в асортименті Apple мається плеєр iPod touch, який, незважаючи на використання такого ж 3,5-мм роз’єму, на 1 мм тонше iPhone 6s. Тому одна з головних причин, швидше за все, криється в маркетингу. Адже в якості заміни аудіо-роз’єму, вже давно визнаного світовим стандартом, Apple планує використовувати власний порт Lightning або Bluetooth.

При цьому покупцям iPhone 7 для того, щоб використовувати всілякі навушники і портативні аудіосистеми доведеться купувати перехідник c Lightning на 3,5 мм. Виробники аудіотехніки навряд чи будуть включати адаптер в комплект поставки, тому користувачам доведеться витрачатися на придбання аксесуару, орієнтуючись при виборі на саму Apple або партнерів компанії, що випускають сумісні з iPhone продукти.

jack-no-1

iPhone з одним Lightning-роз’ємом виключає можливість прослуховування музики під час зарядки. І тут користувачів будуть м’яко підштовхувати до покупки фірмової батареї від Apple з вбудованим акумулятором, яка зможе не тільки продовжити час автономної роботи, але і позбавить від зайвих проводів.

Відмова від аудіороз’єму в iPhone 7 в будь-якому випадку спричинить за собою збільшення вартості смартфона для кінцевих споживачів і відкриє нове джерело доходу для виробника.