Через низький попит, Apple скорочує обсяги виробництва iPhone 6s

За повідомленням видання Business Insider, що посилається на доповідь швейцарського фінансового конгломерату Credit Suisse, Apple знижує замовлення на компоненти для нових смартфонів в IV кварталі 2015 року. Аналітики прогнозують, що в останній чверті компанія відвантажить менш 80000000 iPhone 6s і iPhone 6s Plus.

iphone-6s

Посилаючись на джерела серед постачальників Apple, експерти стверджують, що компанія скоротила замовлення на комплектуючі для своїх флагманських телефонів. Передбачається, що це пов’язано зі слабким попитом на пристрої. Після того, як сплинув перший ажіотажний попит, продажі новинок знижуються. Так, у грудні планується відвантажити 70 млн пристроїв замість запланованих 75 млн, а в березні наступного року знизити виробництво до 45 млн з 50 млн штук.

Три тижні тому Credit Suisse вже виступала з аналогічним звітом, заявивши про зниження замовлень на iPhone 6s через низький попит. Очевидно, що у своєму новому прогнозі на I квартал 2015 аналітики включили в звіт 4-дюймову модель iPhone 6c. За їхніми оцінками, Apple реалізує до 4 млн таких пристроїв за цей період.

У жовтні головний аналітик компанії Pacific Crest Securities Джон Вінь також стверджував, що Apple скоротила свої замовлення на виробництво чіпів для нових iPhone приблизно на 15%. Крім того, недавнє опитування серед стільникових операторів в країнах Західної Європи та Північної Америки показало, що більшість з них досі не розпродали складські запаси iPhone 6s і iPhone 6s Plus.

apple-iphone-6

У той же час експерти Morgan Stanley дотримуються іншої точки зору. За їхніми даними, iPhone 6s і iPhone 6s Plus продаються краще попередників. Кількість користувачів, які планують придбати новий iPhone протягом найближчих 12 місяців, на 10% більше в порівнянні з минулим роком. Це, в поєднанні з високою лояльністю користувачів, особливо в США і Китаї, забезпечить рекордні показники продажів iPhone.

Після публікації Credit Suisse вартість акцій Apple впала зі $ 118,73 до $ 117,34