Apple працює над новим поколінням 3D Touch для великих дисплеїв

Apple працює над новою дисплейною технологією, що визначає силу натиску на екран, з метою перенести функціональні жести 3D Touch на платформу iPad. Зараз 3D Touch працює тільки на iPhone 6s і не доступна на планшетах через розміри екрана.

3D Touch

«За повідомленням джерел, знайомих з ситуацією, Apple не вдається перенести технологію 3D Touch у нинішньому вигляді на більш великі дисплеї, зокрема на 9,7-дюймовий iPad Air. Джерело, яке раніше неодноразово поставляло правдиву інформацію про продукти компанії, дізналося, що в Купертіно працюють над новою технологією, здатною визначати силу натискання на екран, схожу з тією, що реалізована в iPhone 6s. Але, на відміну від останньої, вона зможе працювати з екранами планшетів iPad Air, а в майбутньому і iPad Pro ».

За словами інформаторів, нова технологія отримає підтримку різних дисплеїв, включаючи і 12,9-дюймовий екран «професійного» iPad. Однак її розробка ще не завершена, тому 3D Touch не з’явиться й в iPad Air третього покоління. Очікувати планшети з чутливими до сили натискання дисплеями варто не раніше 2016 року.

Нинішнє покоління 3D Touch засноване на технології Force Touch, вперше використаної в «розумних» годинниках Apple Watch, і що пізніше з’явилася в трекпаді MacBook. Правда, якщо Force Touch використовує набір сенсорів, розміщених по периметру екрану, то в 3D Touch задіяні вже ємнісні датчики, інтегровані з підсвіткою екрану.

Захисна плівка не впливає на роботу 3D Touch в iPhone 6s

3D Touch в iPhone 6s вимірює відстань між гнучкою скляною кришкою смартфона і масивом сенсорів, виводячи дані про силу і місце кожного натискання. За таким же принципом буде працювати і наступне покоління 3D Touch.

Напередодні відомий аналітик KGI Securities Мінг-Чі Куо, що не раз відрізнявся достовірними прогнозами, припустив появу планшета iPad Air 3 вже в першому кварталі майбутнього року. При цьому наголошувалося, що новинка не отримає технологію 3D Touch. Але головною причиною називалася відсутність вільних виробничих потужностей, що не дозволить випустити необхідне число сенсорів для iPad Air 3.