Apple може викупити GoPro

gopro apple

Будемо відверті, останній квартал для GoPro був не зовсім вдалим. Зокрема, красномовним є падіння акцій на 45% за останні кілька місяців.

Акції GoPro подешевшали на тлі побоювань інвесторів щодо нездатності компанії витримати конкуренцію з боку Apple та інших виробників смартфонів.

Окрім того, різке падіння акцій GoPro сталося на початку року коли Бюро з реєстрації патентів і торгових марок США видало Apple патент на портативну вмонтовану екшн-камеру, яка може скласти конкуренцію камерам, виробленим компанією GoPro. На тлі новин про отримання цього патенту акції GoPro впали на 12%.

Проте не все так хмарно для GoPro. Після появи чуток про те, що виробника екшн-камер збирається купити компанія Apple, акції GoPro злетіли на 16%. Враховуючи недавні продуктами GoPro, що не викликали ажіотажу у споживачів, аналітики вважають, що дні виробника екшн-камер полічені. Експерти порівнюють становище фірми з компаніями на кшталт BlackBerry і Nokia, які свого часу вкрай успішно оперували в своїх сегментах, але після певного часового проміжку змушені були боротися за виживання.

На думку аналітиків компанії FBR Capital Markets, придбання GoPro могло б стати для Apple цілком природним кроком, оскільки компанія вибудовує екосистему, здатну компенсувати скорочення продажів смартфонів. Сам виробник iPhone останнім часом явно виявляє інтерес до екшн-камер. Аналітики висловили впевненість у тому, що «продукція GoPro ідеально впишеться в модельний ряд Apple».

У вересні Гас Річард з Northland Capital заявив, що GoPro для Apple вкрай вигідна з точки зору купівлі технологій, софта, патентів, а також контенту, який знімають користувачі.

Останнім часом GoPro взяла курс на значне зниження цін на свою продукцію. Зокрема, представлена ​​влітку модель Hero4 Session встигла подешевшати з $ 399 до $ 199. Придбання компанії дасть Apple точку опори на ринках, куди спрямовані значні інвестиції конкурентів. Йдеться, наприклад, про додатки віртуальної реальності, якими активно цікавляться Facebook та Microsoft.