Виручка Apple з продажів Apple Watch склала понад 4 млрд доларів

Компанія Apple, публікуючи квартальні звіти, зазвичай називає кількість проданих комп’ютерів, смартфонів та планшетів. Однак виробник, поки що, жодного разу не сказав скільки продано «розумних» годинників Apple Watch. Своїми даними з цього приводу поділився глава аналітичної компанії Global Equities Research – Тріп Чоудрі.

За оцінками експерта, в 2015 фінансовому році Apple реалізувала 7,6 млн примірників Apple Watch за середньою ціною в $ 530. Таким чином, американський гігант комп’ютерної електроніки заробив на новому для себе пристрої понад $ 4 млрд.

Apple Watch

Аналітик очікує, що в 2016 фінансовому році буде продано близько 43 млн Apple Watch, а за підсумками наступного звітного року продажі зростуть до 68 млн пристроїв. Якщо середній цінник на смарт-годинник залишиться на рівні 530 доларів , то в найближчі два роки корпорація виручить на реалізації гаджетів $ 23 і $ 36 млрд.

Свій прогноз Тріп Чоудрі пояснює передбачуваною схожістю динаміки попиту на Apple Watch з тією, що має iPhone. Продажі цього смартфона в перший рік з моменту виходу (2007-й) досягли 1400000 штук, а за підсумками минулого фінансового року цей апарат в різних поколіннях розійшовся в кількості 170 млн одиниць.

За словами Тріпа Чоудрі, його дослідження показало, що користувачі відмовляються від смартфонів на базі Android, оскільки ця операційна система несумісна з Apple Watch. При цьому кожен десятий покупець iPhone останнього покоління також купує «розумні» годинники Apple.

Спілкуючись після публікації фінансового звіту з аналітиками інвесткомпаній в ході телеконференції, Тім Кук назвав Apple Watch «багатообіцяючою» категорією продуктів. Він розповів, що обсяги продажів пристрою зросли, в порівнянні з попереднім кварталом, а асортимент забарвлень корпусів і ремінців був розширений.

Apple Watch

Недавнє дослідження eMerite показало, що після короткого знайомства з Apple Watch інтерес людей до цього ґаджету тільки зростає. В цілому, реакція користувачів на перший смарт-годинник Apple оцінюється як позитивна, навіть якщо спочатку людина була налаштована скептично.