Виробники комп’ютерів не рекомендують поки що ставити Windows 10

Виробники не рекомендують поки що Windows 10 (2)

Згідно з останніми даними, Windows 10 встановлена на більш ніж 120 мільйонах персональних комп’ютерів, що складає 7,94% від усього ринку настільних операційних систем. Число користувачів Windows 10 з кожним днем продовжує зростати, і в продажу з’являється все більше пристроїв на базі цієї версії ОС. Однак, деякі виробники комп’ютерів не в захваті від нової “операційки”. Ресурс Laptop Mag провів щорічну акцію перевірки служб підтримки виробників ноутбуків по телефону, в соціальних мережах і через Інтернет. Більшість із співробітників цих служб не рекомендують переходити на Windows 10 або зовсім не розбираються в особливостях нової системи.

Виробники не рекомендують поки що Windows 10Співробітники служби підтримки компаній Dell і HP по телефону сказали представникам Laptop Mag, що вони всіляко відмовляють користувачів від оновлення до Windows 10. Представник HP навіть намагався допомогти повернутися на Windows 8.1 під час одного такого звернення. Представник Lenovo нічого поганого щодо Windows 10 не сказав, але висловив своє невдоволення роботою голосового асистента Cortana.

Під час звернення до служби підтримки Dell з проханням розповісти, як змінити напрям прокручування тачпада на ноутбуці Inspiron 15 5000 з Windows 10, співробітник компанії розповів, що до них надходить маса дзвінків від користувачів з проблемами, пов’язаними з новою операційною системою. Він порекомендував їм повернутися на Windows 8.1. До слова, для зміни напрямку прокрутки тачпада на ноутбуках Dell з Windows 10 досить натиснути правою кнопкою миші на іконку тачпада в області сповіщень на панелі завдань і зайти в налаштування. Точно так само це робиться на Windows 7 і Windows 8.1. Це лише свідчить про те, що співробітники служби підтримки просто не ознайомлені з особливостями нової операційної системи.

“Так як Windows 10 продовжує розвиватися, ми іноді рекомендуємо користувачам повернутися на попередню версію операційної системи для вирішення деяких проблем, з якими вони стикаються. Крім того, ми постійно тримаємо зв’язок з Microsoft і повідомляємо про проблеми наших користувачів, щоб у подальших оновленнях Windows 10 вони були виправлені. Ми як і раніше залишаємося прихильними до Windows 10 і готові допомогти зробити перехід наших клієнтів на цю операційну систему якомога простіше “, – офіційно прокоментував ситуацію, що склалася представник Dell.

У зверненні до представника служби підтримки компанії HP було поставлено питання по включенню утиліти CoolSense, яка відповідає за управління температури ноутбука Pavilion x360 з Windows 10. І хоча ця програма доступна на сайті компанії, і там же зазначено, що вона сумісна з Windows 10, вона не працює на ноутбуці. Протягом 57-хвилинної телефонної розмови співробітник HP так і не зумів запустити програму і порекомендував повернутися на Windows 8.1.

Віце-президент HP по роботі з клієнтами Майк Неш заявив, що всі їхні ноутбуки 2015 року, включаючи і Pavilion x360, розроблені з орієнтуванням на Windows 10, але якщо співробітник служби підтримки виявляє, що оновлення призвело до появи проблем, він може допомогти повернутися на попередню версію ОС.

Під час звернення до служби підтримки компанії Lenovo було поставлено питання про те, як включити функцію, щоб голосовий асистент Cortana постійно перебував у режимі прослуховування і реагував на команду “Hey, Cortana”. Протягом 32 хвилин розмови по телефону фахівці з Laptop Mag намагалися пояснити фахівцеві з Lenovo, що вони взагалі хочуть зробити. У результаті представник Lenovo ламаною англійською відповів наступне: “Сер, чому б вам просто не включити ваш мікрофон, щоб він постійно працював?”. Це не тільки неправильна відповідь – подібне взагалі не можна зробити в налаштуваннях Windows. Більше того, коли поставили питання, як включити мікрофон, щоб він постійно працював, співробітник Lenovo відповів, що для цього потрібно оформити платну підписку на якесь програмне забезпечення за $19,99 в місяць.

За матеріалами aptopmag.com