TSMC стане єдиним постачальником процесорів Apple A10 для майбутніх iPhone

В Мережі минулого місяця з’явилася інформація про те, що процесори Apple A9, вироблені Samsung та TSMC, дещо відрізняються за своїми характеристиками. Зокрема, мікросхеми південнокорейського бренду порівняно сильніше гріються і швидше витрачають ресурси батареї. Apple навіть відреагувала на появу подібних тестів, виступивши із заявою про те, що різниця між чіпами в iPhone 6s складає приблизно 1-2%.

Як би там не було, а прийшла пора появи чуток про черговий виток боротьби між TSMC і Samsung за замовлення на нові однокристальні платформи Apple. Як стверджує аналітик KGI Securities Мін-Чі Куо, TSMC буде ексклюзивним виробником SoC Apple A10.

iphone-7-Ua Format

Незважаючи за публічні заяви Apple, різні синтетичні тести показують явну перевагу Apple A9 від TSMC над творінням корейського гіганта. І, як стверджує Мін-Чі Куо, Apple вирішила використовувати TSMC в якості єдиного постачальника Apple A10, виключивши з цього рівняння Samsung.

За попередніми даними, TSMC приступить до серійного виробництва SoC A10, призначених для iPhone 7, у березні 2016 року. Виробник буде використовувати фірмову компоновку рівня підкладки InFO (Integrated Fan-out) і 16-нм техпроцес FinFET, який застосовується в процесорі Apple A9. На частку TSMC припадає половина обсягу виробництва цього чіпа, встановленого в анонсованих недавно iPhone 6s і iPhone 6s Plus.

Наскільки правдивою є ця інформація і чи пов’язаний даний факт із згаданими вище результатами, поки невідомо. Але можна пригадати, що Apple завжди намагалася дотримуватися принципу не класти всі яйця в один кошик і замовляти основні комплектуючі у декількох виробників на випадок виникнення форс-мажору.