Три місяці знадобилось Windows 10, щоб випередити OS X

Три місяці знадобилось Windows 10, щоб випередити OS X

Windows 10 продовжує поширюватися по світу. Як свідчить статистика ірландського веб-сайту StatCounter, всього через три місяці після релізу платформа обігнала OS X та Windows XP, забравшись на третє місце. Сталося це до появи першого масштабного оновлення ОС під кодовою назвою Threshold 2.

Протягом трьох місяців темпи поширення «десятки» поступово сповільнювалися, проте, як вважають в Microsoft, реліз оновлення може знову підвищити число бажаючих встановити «десятку». Більш повний аналіз релізу Threshold 2 та темпи поширення Windows 10 можна буде робити тільки в кінці листопада.

Частка Windows 10 за перші 15 днів листопада зросла до 9,8% ринку десктопних платформ, тоді як Windows XP встановлена на 8,6% комп’ютерів, а поширення OS X обмежилося 8,95% ринку.

Як і раніше, Windows 10 дуже далеко до лідера ринку Windows 7, частка якої становить 49,91%. Її показник впав нижче 50%, що закономірно з урахуванням доступності безкоштовного оновлення до Windows 10. Тому в Редмонді саме пристрої з Windows 7 хочуть в першу чергу перевести на Windows 10, щоб після припинення її підтримки не довелося зіткнутися з величезною кількістю залишених на ній користувачів, як це сталося у випадку з Windows XP. Другий рядок рейтингу зберегла за собою Windows 8.1 – 13,11% ринку.

Три місяці знадобилось Windows 10, щоб випередити OS X

У Microsoft впевнені в подальшому посиленні позицій Windows 10, відзначаючи, що Threshold 2 дозволяє використовувати її корпоративними користувачами. Microsoft може роздобути величезне число потенційних клієнтів, у розпорядженні кожного з яких є десятки, сотні або навіть тисячі комп’ютерів. Загалом питання в тому, чи зможе Microsoft переконати їх у необхідності оновити операційні системи своїх ПК, адже, на відміну від простих користувачів, у корпоративних клієнтів немає можливості безкоштовного апдейта до Windows 10.

Варто відзначити, що випущене минулого тижня оновлення Windows 10 Threshold 2 стає новою версією за замовчуванням. Це означає, що саме до неї оновлюються версії Windows 7 і 8, а не до випущеної в липні версії RTM.