Сьогодні Apple запатентувала нове покоління клавіатур з підтримкою 3D Touch

haptic-Ua Format

Патентне бюро США сьогодні видало Apple патент на новий пристрій введення. У документі йде мова про нове покоління клавіатур, в яких кожна клавіша являє собою датчик 3D Touch.

Патент, звучить як «Клавіатура з ультрамалим ходом клавіш», та був виданий компанії у вівторок, 3 листопада. Відповідну заявку Apple подала 28 вересня 2012. Фахівці компанії задокументували винахід клавіатури, головна особливість якої – клавіші, що враховують силу натиснення.

haptic-Ua Format

Кожна клавіша на такій клавіатурі являє собою невелику тач-панель. Ця особливість дозволяє їй розпізнавати звичні для трекпада жести Force Touch. Причому, кнопки на клавіатурі можуть фіксувати кілька рівнів натискання. Таким чином, реалізується технологія, використовувана в пристроях Apple випуску 2015 року – Apple Watch, MacBook, iPhone 6s і iPhone 6s Plus.

haptic-Ua Format

За задумом Apple більш сильне натискання на кнопки може бути використано для «Введення спеціальних символів, асоційованих з кожною клавішею». Що ховається за протокольним описом, можна тільки гадати. Перше, що спадає на думку – малі та великі літери. Така клавіатура дозволила б вводити великі літери, натисканням на кнопки з невеликим зусиллям.

Крім введення «альтернативних символів» технологія 3D Touch дозволить створити ультратонку клавіатуру. Невеликий хід клавіш буде компенсуватися тактильним зворотним зв’язком. Дана технологія знайшла застосування в MacBook: сенсорний трекпад портативних комп’ютерів повністю позбавлений кнопок, але забезпечує чітке відчуття кліка в будь-якій точці.

Про терміни практичної реалізації нової клавіатури Apple не повідомляється.