Новий патент Apple описує активну систему захисту від рідини

В активі Apple з’явився новий патент, який описує систему активних фізичних заглушок. У разі небезпеки потрапляння вологи вони заблокують всі фізичні отвори пристрою, через які рідина здатна проникнути всередину. Це стосується отворів динаміків і мікрофонів, роз’єму для зарядки і навушників, а також лотка SIM-карти. Патент отримав назву «Електронний пристрій із заглушками отворів корпусу». Його застосування дозволить помітно знизити кількість пристроїв, що постраждали від впливу рідин.

Noviy patent Apple opisuê aktivnu sistemu zakhistu víd rídini

Як заявлено в патенті, заглушки будуть активуватися не тільки автоматично, але і примусово, у тому числі спеціальним перемикачем. У першому випадку фіксувати присутність вологи стануть спеціальні датчики, після спрацьовування яких механічні перешкоди перекриють всі отвори в корпусі пристрою. При необхідності користувач сам зможе закрити або відкрити заглушки. Для цієї мети планується використовувати голосові команди, спеціальні елементи інтерфейсу і фізичну кнопку на самому корпусі.

Noviy patent Apple opisuê aktivnu sistemu zakhistu víd rídini-1

Не виключений варіант, при якому заглушки будуть відкриватися тільки під час необхідності використання динаміка і мікрофону. Як приклад наведена ситуація із здійсненням дзвінка. Реалізація цього патенту найближчим часом малоймовірна. Заявка на технологію, творцями якої значаться відразу три людини, була подана в травні 2014 року.

За матеріалами appleinsider.com