Компанія Apple дала пояснення, чому на Apple TV асистент Siri знає так мало мов

apple-tv

Володарі мультимедійної телевізійної приставки Apple TV, напевно, не раз задавалися питанням про те, чому вбудований голосовий помічник Siri розпізнає на даній платформі всього лише вісім мов: німецька, японська, французька, іспанська, а також чотири діалекти англійської – американський, канадський, австралійський та британський. Притому що на iPhone віртуальна помічниця без проблем спілкується 30-ма різними мовами. Так звідки взялася така різниця?

Відповідь на цю загадку спробували дати представники «яблучної» компанії під час недавньої бесіди з MacPrime. Першим ділом вони підкреслили, що першорядне завдання Siri на Apple TV – це пошук різних фільмів і ТБ-шоу по голосових запитах користувачів. Проблема в тому, що на різних діалектах імена акторів і режисерів вимовляються по-різному, не кажучи вже про те, що назви медіапродуктів після локалізації і зовсім втрачають свою початкову фонетичну форму. Як приклад наводиться ім’я актора Меттью Макконахі (Matthew McConaughey), вимова якого різними мовами може істотно відрізнятися.

Siri на Apple TV

Саме тому перед тим як включати в Siri підтримку більшої кількості мов, в Apple для початку хочуть провести ретельний аналіз баз даних з фільмами та телепередачами в конкретно взятих країнах, щоб оптимізувати систему під використання у даних регіонах. У випадку з iPhone над цим ніхто особливо не працював, тому як, за словами розробників, програвання відеоконтенту не є основним призначенням смартфона.