Камера в Nexus 5X встановлена “догори ногами”

Камера в Nexus 5X встановлена догори ногами

Власники смартфонів Nexus 5X зіткнулися з тим, що деякі сторонні додатки, які працюють з камерою, виводять на дисплей перевернуте зображення.

Подібна проблема спостерігалася з фронтальною камерою Nexus 6. Має місце апаратна чи програмна проблема? Джерело вирішило внести ясність, і виявилося, що проблеми частково обидві. Деякі програми не змогли впоратися з програмно-апаратною ситуацією і виводять на екран Nexus 5X перевернуте зображення

Вимогами сумісності з Android передбачена установка камери в смартфоні так, щоб довга сторона датчика була паралельна довгій стороні корпусу. При даному положенні смартфоном зручніше користуватися як фотоапаратом, оскільки кадр і екран мають співпадаючу пейзажну орієнтацію. Однак, яка сторона датчика має бути зверху у вимогах не визначено. У більшості випадків, виробники ставлять датчик так, щоб перший рядок кадру виявлявся зверху, але фахівці LG і Google вирішили вчинити інакше. Як стверджується, до цього їх спонукала необхідність щільніше розташувати компоненти всередині корпусу.

Камера в Nexus 5X встановлена догори ногами

Враховуючи, що ситуація з перевернутим датчиком зустрічається дуже рідко, цілком зрозуміло, чому розробники програм не передбачили її обробку. У той же час, в першій версії Camera API розробнику достатньо скористатися методом setDisplayOrientation  для перевірки орієнтації датчика і при необхідності повернути зображення. Оскільки помилка легко виправляється, можна сподіватися, що розробники програм не будуть довго тягнути з оптимізацією. Щодо додатків, які використовують API Camera2,  навіть в цій простій дії немає необхідності, оскільки API самостійно перевіряє правильність орієнтації при виведенні зображення для попереднього перегляду.

За матеріалами XDA Developers