Чому все ж таки смартфони падають екраном вниз?

У кожного з вас, напевно,була ситуація, коли улюблений смартфон падав униз екраном на підлогу. Ваша думка, що таке відбувається завжди лише з вами, насправді є хибною. Ніякого невезіння – якщо ви з яких-небудь причин впустили смартфон – в роль вступає фізика, згідно з якою найбільш вірогідний шанс падіння саме екраном вниз, і ось чому.

Британський фізик Роберт Меттьюз, який викладає в Астонському університеті, і якого запросила компанія Motorola, яка нещодавно випустила Droid Turbo 2 з екраном ShatterShield, що не б’ється, сказав наступне:

Люди думають, що їм просто не щастить, коли їх смартфон падає екраном вниз і розбивається. Якщо ж вірити статистиці, 29% людей мають у володінні девайс з розбитим екраном. А шанс того, що смартфон впаде екраном вниз, варіюється, в залежності від матеріалів і ергономіки девайсу, від 50% до 60%.

Меттьюз не просто зацікавив компанію, адже він і раніше проводив дослідження з бутербродом, і тому вивів спеціальну формулу, що має наступний вигляд:

Chomu smartfony padayut ekranom vniz (3)

де g – прискорення вільного падіння; L – довжина пристрою; θ – початковий кут обертання, при якому девайс починає падати; p – це відстань від центру ваги до осі обертання (p = 2δ / L).

Однак, до чого ці пояснення і незрозумілі формули? Якщо виражатися звичайною мовою, то смартфон падає екраном вниз тому, що в більшості випадків девайс ми тримаємо вище центру ваги, таким чином, вірогідність того, що ваш смартфон впаде екраном вниз при стандартному падінні з рук, дуже висока.

Chomu smartfony padayut ekranom vniz (2)

Що з усього цього випливає? Від падінь ніхто не застрахований, і ризики розбиття дисплея ніколи не будуть дорівнювати нулю. Можна лише вберегти себе максимально можливими методами: використовуйте чохли, захисне скло, бампери, flip-чохли, ну і, звичайно, купіть вже нарешті Droid Turbo 2, адже компанія не дарма витрачає на дослідження стільки коштів.

А скільки смартфонів за все життя розбили ви? І які методи боротьби з деформацією смартфона, на ваш погляд, найбільш ефективні? Залишайте нижче свої коментарі.

За матеріалами dailymail