Apple може відмовитися від 3,5-мм аудіороз’єму в майбутніх iOS-пристроях

За даними джерела порталу Mac Otakara, компанія Apple планує відмовитися від 3,5-мм роз’єму для навушників на користь єдиного Lightning-роз’єму “все-в-одному” вже в наступному поколінні iPhone. Компанія також може випустити Lightning-сумісні навушники Apple EarPods на підтримку переходу на новий аудіороз’єм в майбутніх iOS-пристроях. При цьому, стороннім виробникам також доведеться переходити на новий стандарт, або ж вкладатися в розробку Bluetooth-навушників. Як повідомляється, Apple планує поставляти Lightning-сумісні EarPods як в комплекті з iPhone 7, так і для окремих продажів. Нинішнє покоління EarPods із 3,5-мм стереороз’ємом, імовірно, також залишиться доступним для придбання в недалекому майбутньому.

Apple mozhe vídmovitisya víd 3,5 (2)

Перехід на єдиний Lightning-порт дозволить інженерам Apple знизити товщину iPhone 7 як мінімум на 1 мм, порівнюючи зі свіжим iPod touch,  товщина якого якраз становить 6,1 мм. Варто нагадати, що останній при цьому без проблем уживається з 3,5-мм роз’ємом для навушників.

У червні 2014 року Apple представила специфікації нової програми MFi, яка дозволила стороннім виробникам випускати навушники з Lightning -конектором для iOS-пристроїв. Проте, реакція виробників була не надто активною. Так, наприклад, Philips за останні 14 місяців відзначилася випуском тільки двох моделей Lightning-сумісних навушників: Fidelio M2L і Fidelio NC1L.

Apple mozhe vídmovitisya víd 3,5 (4)

Якщо чутки підтвердяться, рішення Apple перейти на єдиний Lightning-роз’єм для зарядки і підключення аудіообладнання може стати одним з найбільш неоднозначних з часів переходу з 30-пінового роз’єму на новий стандарт в 2012 році.

За матеріалами macrumors.com