Хто міг подумати, що Microsoft буде задавати тренди

Surface Pro

Зрозуміло, було б неправильно сказати, що доля великої компанії знаходиться в руках однієї людини. Проте історія говорить нам, що зміна керівництва в компанії часто веде до великих змін. Ми на власні очі бачимо, наскільки стрімко змінюється Apple з приходом Тіма Кука. Ми пам’ятаємо яскраву Apple на чолі зі Стівом Джобсом. У інших компаній своя історія, але іноді вони перетинаються.

Сьогодні на чолі компанії Microsoft стоїть Сатья Наделла. Деякий час тому компанії було зовсім нічим похвалитися, проте в цьому році саме Microsoft задає тренди, а ті продукти, які не викликають захоплення, більше не змушують посміхатися. Погляньте на програмні продукти Microsoft, які сьогодні компанія випускає для різних платформ. Подивіться на Windows 10 і згадайте про існування Microsoft HoloLens. Все це — хороші продукти.

У 2012 році Microsoft представила планшет Surface Pro, який був покликаний замінити ноутбук. Тім Кук тоді уїдливо зауважив, що можна об’єднати тостер і холодильник, але нікому це не потрібно. Тим не менш виходять нові планшети Surface, третя версія стала продаватися набагато краще, і незабаром повинна з’явитися четверта. Якщо такий пристрій нікому не цікавий, тоді навіщо інші компанії захотіли мати щось подібне в своїй лінійці продуктів?

iPad Pro

Цієї осені Apple показала iPad Pro з підтримкою стилуса і підключається до чохла з клавіатурою. Це не зовсім те ж саме, що Microsoft Surface, але це крок у тому ж напрямку. Трохи пізніше Google показала планшет Pixel C, основною особливістю якого також є можливість підключення клавіатури. Нові планшети стали все більше нагадувати ноутбуки, і ще більше вони нагадують Surface від Microsoft.

Pixel C

Навіщо компаніям наступати на ті ж граблі, на які встала в свій час Microsoft? Тим більше, що саме з ним прокладена дорога в майбутнє. Ринок ПК падає, а ринок мобільних пристроїв росте. У користувачів змінюються вимоги до програмного забезпечення. Програми повинні бути прості в установці, повинні самостійно збирати необхідні дані і не вимагати додаткових пристроїв для роботи з ними, крім сенсорного екрану. Тим не менш перехід від звичних нам комп’ютерів до планшетів виявився досить складним.

Microsoft взяла на себе всі труднощі і постаралася запропонувати гібридний пристрій, здатний поєднувати переваги ноутбука і планшета. Немає нічого страшного в тому, що у них не вийшло з першого разу, новий глава компанії здатний впоратися з усіма невдачами і ввести нас в еру пост-ПК. Однак цього не станеться без Apple і Google. Android — найбільш популярна мобільна ОС, в той час як більшість розробників націлені на аудиторію продуктів від Apple.

Виходить, що, пішовши по шляху Microsoft, сьогодні Apple і Google можуть досягти більшого, однак саме Microsoft дала це зрозуміти. Сама компанія-першопроходець і готова до цього. У неї є чудові офісні додатки для Android і iOS, успіх яких допоможе зосередитися на наступному кроці — поході в доповнену реальність разом з Microsoft HoloLens. Можливо, через 2-3 роки Apple піде за нею і в цьому напрямку.