Вперше за два роки продажі комп’ютерів Mac скоротилися

macbook gold

У жовтні піде хвиля квартальних звітів про роботу з липня по вересень включно. Провідні аналітичні компанії завжди випереджають офіційно опубліковані дані публікацією попередніх результатів. Це їх хліб – продати інформацію раніше конкурентів. Експерти аналітичного агентства IDC стверджують, що комп’ютери лінійки Mac вперше за два роки стали гірше продаватися.

Mac

Серія персональних комп’ютерів Mac, куди також входять MacBook, Mac mini, iMac і Mac Pro, стали продаватися куди гірше, ніж раніше. Третій квартал став найгіршим для обчислювальних пристроїв Apple з 2013 року. До такого висновку прийшла дослідницька компанія, виходячи з проміжних даних за обсягами постачання й реалізації товару. Точні дані Apple опублікує у своєму традиційному звіті.

Як відзначають експерти, весь ринок персональних комп’ютерів останнім часом почав скорочуватися. У III кварталі календарного 2015 ринок ПК в порівнянні з минулим роком скоротився на 10,8%, тоді як очікувалося скорочення на 9,2%. Виною всьому знецінення регіональних валют по відношенню до долара США і швидкий вихід Windows 10. Продавці не поспішають забивати склади комп’ютерами, покупці воліють модернізувати ПК, а не купувати нові, а OEM-постачальники банально не встигли налагодити випуск сертифікованих систем для підтримки «десятки». Спільними «стараннями» в III кварталі було продано 71 млн. Персональних комп’ютерів (включаючи ноутбуки).

Падають і постачання комп’ютерів Mac. За підрахунками IDC, у першому кварталі Apple поставляла 5300000 одиниць товару. Торік їх було на 200 000 більше.

Експерти поки не роблять конкретних прогнозів з даного питання. Але деякі з них бачать серйозну конкуренцію для Apple в особі Microsoft. Днями компанія представила свій перший ноутбук Surface Book, який, як стверджується, працює в два рази швидше MacBook Pro.