В мережі з’явились перші відгуки про нові iMac

retina-imac-Ua Format

Всього декілька днів тому світу були показані оновлені iMac 2015-го модельного року, наші закордонні колеги — журналісти і техноблогери, оперативно змогли дістатися до новинок і вже готові поділитися своїми враженнями. Представляємо вашій увазі перші відгуки та коментарі про новенькі моноблоки.

Оглядачі видання Ars Technica назвали iMac відмінним пристроєм з рядом інженерних помилок:

«Звичайно, деякі недоліки засмучують. Приміром, відсутність роз’ємів Thunderbolt 3 і USB-C. Крім того, так званий накопичувач Fusion Drive нам пропонують тільки в старших моделях. У початкових ж використовується жорсткий диск зі швидкістю обертання 5400 – і це в комп’ютері 2015! Вам доведеться заплатити мінімум 1500 доларів, щоб обзавестися Fusion Drive. Звичайно, Apple могла б не скупитися і не робити такий собі «варіант для бідних». Але якщо ці моменти для вас не критичні, то ви будете по-справжньому задоволені 4К-екраном. Величезна професійно-якісна матриця в сукупності з чотирьохядерним процесором виглядають цілком вдалою покупкою з порівняно адекватною ціною. А 27-дюймова модель і зовсім стирає межі між пристроєм «все-в-одному» і робочою станцією. Залишилося додати Fusion Drive або SSD – і причепитися буде ні до чого ».


CNET, у свою чергу, назвали оновлення вкрай істотним, позитивно оцінивши 4K-екран і нову периферію:

«Навіть якщо ви рідко дивитесь фільми в такій високій якості, дисплей Retina настільки хороший, що відірватися від нього навряд чи вийде. Ціна нових iMac цілком порівнянна з схожими рішеннями на Windows. Проте якщо у вас вже є моноблок попереднього модельного року, міняти його, звичайно, не варто. Достатньо купити пару нових Magic-аксесуарів, будь то миша, трекпад або клавіатура. Вони злегка оновлять ваш старий комп’ютер ».


А ось що кажуть експерти Engadget:

«IMac, як і раніше, залишається кращим комп’ютером формату« все-в-одному ». Йому на руку грає вже доволі звичний, але все ще привабливий дизайн і прийнятна ціна. Тепер же головною його особливістю є Retina-дисплей, що підвищує в рази чіткість і контрастність зображення. На наш погляд, 21-дюймова модель виглядає більш привабливо за рахунок меншої діагоналі при порівняній щільності пікселів. Apple розвивається у вірному напрямку, це позначається у відмові від дискретної графіки, вибір якої був би помилкою. Однак накопичувач Fusion Drive недоступний у мінімальній комплектації, тому доведеться розщедритися ».


На думку журналістів блогу Macworld, 4К-здатність дозволяє по-новому поглянути на OS X El Capitan:

«Інтерфейс системи просто засяяв, завдяки більшій щільності ppi. Піктограми в доці позбулися піксельної драбинки і стали більш згладженими. Все виглядає набагато чіткіше і контрастніше. Фотографії тепер неначе надруковані на папері, а не виведені на екран монітора. Читати стало більш комфортно за рахунок підвищеної різкості шрифтів. Але є й недоліки. Незрозуміло, як можна було використовувати жорсткий диск зі швидкістю 5400? Це рішення застаріло ще кілька років тому. Доведеться переплачувати за старшу модель ».


Своєю думкою також поділилися журналісти The Wall Street Journal:

«Коли ви побачите дисплей нового iMac, вам здасться, що насиченість кольорів зросла в кілька разів. Пряме порівняння новинки з попереднім поколінням показало, що для демонстрації всіх можливостей нового екрану будуть потрібні зображення у форматі DCI-P3. Фотографії з урізаною палітрою sRGB абсолютно не підходять.

Для нас залишилося загадкою, чому Apple ігнорує впровадження порту USB-C, використовуваний в новому MacBook. Цей стандарт зовсім скоро прийде на зміну звичному роз’єму USB, і його інтеграція була б дуже доречною ».


Нові комп’ютери iMac вже доступні для замовлення. Ціни на моноблок починаються від 1222 доларів за 21,5-дюймову модель у мінімальній комплектації.