В AppStore почали чистку близько 256 шкідливих програм

app-store

Після того, як експертами з кібербезпеки відомої компанії SourceDNA було виявилено пару сотень шкідливих програм в офіційному магазині додатків Apple, надходили числені претензії до компанії щодо перегляду вмісту на наявність “шкідників”, які ставлять під загрозу конфіденційність користувачів, адже програмне забезпечення для iPhone і iPad збирало особисті дані користувачів. Відповідь компанії була негайна і під гарячу руку в AppStore попали 256 підозрілих програм.

app-store

Згідно із заявою Source DNA, яку пізніше офіційно підтвердила Apple, за таємний збір відомостей відповідало ПЗ, створене компанією Youmi. Його пропонували розробникам під виглядом пакету інструментів, необхідного для інтеграції в продукти рекламних оголошень. Як зазначили в Source DNA, автори заражених додатків могли не здогадуватися про справжнє призначення цього ПЗ, оскільки воно надсилало дані тільки своєму творцю.

iphone-6s-boxes-Ua Format

В Apple зі свого боку запевнили, що видалили заражені додатки з App Store і зв’язалися з їх авторами, щоб посприяти випуску оновлених безпечних версій програм. У загальній складності з App Store виключили 256 шкідливих додатки.

«Ми виявили групу додатків, що використовують сторонній рекламний SDK від Youmi, який, використовуючи приватні API, збирав персональну інформацію про користувачів, включаючи електронні поштові адреси і ідентифікатори пристроїв і відправляв на сервер компанії. Це є прямим порушенням політики безпеки магазину. Програми, що використовують SDK компанії Youmi, були видалені з App Store і будь-які нові додатки з цим SDK, відправлені на затвердження в App Store, будуть відхилятися модераторами », – йдеться в заяві Apple.

У вересні цього року Apple повідомила про велику кібератаку, розпочату хакерами на магазин App Store. Її результатом стало зараження підробленої копією інструментарію для розробки Xcode – XcodeGhost – офіційних додатків для iPhone і iPad.