Смартфони яких виробників стійкіші до зламів і хакерських атак?

Android - Ua Format

Спеціалісти Кембріджського університету, спільно з компанією Google, провели дослідження, яка частина використовуваних смартфонів на базі Android схильна до уразливості вірусами. В даний час їх близько 87%. Спостерігається така тенденція, що кожен раз після виявлення нової «дірки» в ОС Android частка уразливих смартфонів поступово знижується, але ніколи не спускається до нульової позначки.

Уразливість на Android

Дослідження проводилося наступним чином: на 20000 смартфонів різних виробників було встановлено додаток Device Analyzer, який працював у фоновому режимі і збирав інформацію про вразливості, до яких схильні пристрої. Була виявлена ​​пряма залежність між числом вразливостей і версією Android, на якій працює смартфон – у операційної системи з актуальним оновленням набагато менше шансів підхопити вірус.

Дослідники проаналізували зібрані дані і склали рейтинг виробників смартфонів. Чим охочіше вендор випускає патчі безпеки і нові прошивки для вже проданих пристроїв, тим більш високу оцінку він отримав.
Лідером стала компанія Google, її смартфони Nexus набрали 5,2 балів з 10. Це означає, що більше половини смартфонів цієї серії не схильні до вразливостей. На другому місці LG з 4 балами, на третьому Motorola з 3,1 балів. Інші великі виробники (Samsung, Sony, HTC і Asus) змогли набрати лише по 2 з лишнім бали.

Дослідники відзначають, що всі смартфони з незакритими уразливими місцями, працюють на застарілій версії Android (нижче 5). Це означає, що якби виробники не лінувалися і вчасно випускали оновлення, безпека пристроїв була б набагато вище. Google відправляє виробникам патчі безпеки кожен місяць, але лише деякі компанії випускають нові прошивки з цими латками. Серед них компанія Samsung, але навіть вона рідко випускає оновлення для недорогих пристроїв, воліючи оновлювати в основному не настільки численні флагмани.

У дослідженні не враховувався факт установки на смартфони антивірусних додатків, а також те, що більшість смартфонів Samsung додатково захищені антихакерською системою Knox. Використання таких програм дозволяє скоротити ризик зараження пристрою вірусами до мінімуму.

Додаток Device Analyzer викладений в Google Play, з його допомогою будь-який бажаючий може перевірити, наскільки його смартфон стійкий до  зломів і хакерських атак. Інформаційна безпека в сучасному світі вимагає дуже серйозної уваги. Google це розуміє, а користувачам найчастіше всеодно, саме тому виробники так халатно ставляться до оновлень Android.

Джерело: Android Vulnerabilities