Різниця процесорів iPhone 6s і iPhone 6s Plus

Про процесори iPhone 6s і iPhone 6s Plus

Нові смартфони компанії Apple, як вказували на те численні чутки, використовують процесори виробництва TSMC і Samsung. Однак ці компанії зараз перебувають на принципово різних етапах досконалості технологій, що призвело до відмінностей в процесорах, які можуть позначитися на користувальницькому досвіді.

Рентген розкрив правду про процесори iPhone 6s і iPhone 6s Plus

Як з’ясували Chipworks за допомогою магії, iPhone 6s і 6s Plus використовуються два види процесорів Apple A9. З точки зору архітектури, це ідентичні чіпсети, проте версія, яку робить TSMC, виявилася приблизно на 10% більше, ніж у випадку з A9 виробництва Samsung — їх площа становить 104,5 мм проти 96 мм відповідно.

Різні розміри пов’язані з тим, що Samsung вже перейшли на 14-нм техпроцес, в той час як TSMC поки працює з 16-нм виробництвом. Чим менше процесор, тим більш енергоефективним він виявиться у порівнянні з іншими, принаймні, в теорії. Експерти повідомили, що помітили відмінності не тільки у фізичних розмірах, але і деяку різницю у продуктивності, проте ніяких доказів поки не надали. Можливо, первинна оцінка виявиться помилковою, і обидва варіанти Apple A9 проявлять себе однаково в тестах.

Отже як жоден виробник не може повною мірою впоратися з замовленням Apple на кількість процесорів, то для їх виробництва доводиться залучати декілька підрядчиків, навіть якщо вони не можуть з тих чи інших причин зробити абсолютно ідентичні деталі. У минулому році з виробництвом Apple A8 таких труднощів не виникало, оскільки і TSMC, Samsung випускали чіпсети, побудовані з 20-нм техпроцесу.