Перевіряємо швидкості роботи девайсів: Nexus 5X проти Nexus 5

nexus-5x-vs-nexus-5

Що потрібно зробити зі свіжоспеченим ґаджетом? Правильно, порівняти його з попередником. Google Nexus 5, незважаючи на дворічний стаж в роботі девайса, має схожі характеристики з недавно представленим Google Nexus 5X, а тому, буде дуже цікаво подивитися, як поводить себе торішній флагман в прямому порівнянні з нинішнім послідовником.

Хлопці з AndroidHeadlines взялися реалізувати ідею. Ентузіасти поклали два пристрої поруч, щоб з’ясувати, який з них виявиться швидше, адже різниця в продуктивності обумовлюється лише різними процесорами: чотирьох ядерний Snapdragon 800 в Nexus 5 та шести ядерний в Snapdragon 808 Nexus 5X.

Nexus-5

В ході тесту ми спостерігаємо завантаження з повністю вимкненого стану, анімацію включення після і проходження екрану блокування з графічним ключем. Далі запускаються різні додатки, як встановлені за замовчуванням від Google, так і викачані з Google Play.

Під час перегляду не варто забувати, що робота відбувається після «холодного» старту, а значить, в фоні ні у Nexus 5, ні у Nexus 5X немає яких-небудь працюючих додатків. Рівні умови також забезпечує прошивка: обидва гаджета на відео працюють під управлінням Android Marshmallow.

Як ви вже зрозуміли, Nexus 5 демонструє просто фантастичну продуктивність і випереджає суперника. Завантаження після вимкнення у нього зайняла 40 секунд, в той час як Nexus 5X знадобилася рівно хвилина. Далі, при відкритті додатків, новинка виривається вперед, проте ненадовго. Дивно, але після того, як багато додатків уже запущені та знаходяться в оперативній пам‘яті пристрою, Nexus 5 несподівано починає набирати обертів і завершує тест за 71 секунду. Nexus 5X фінішує через 14 секунд (тобто проходить тест за 85 секунд).

Таким чином, ми зайвий раз переконуємося, що цифри на папері не дуже-то багато й означають. Виняток становлять лише такі нововведення, як сканер відбитків пальців або батарея з більшою ємністю, але в даному порівнянні вони ні при чому.

google-nexus-5x

Можна з упевненістю сказати, що Nexus 5X виглядає краще в плані купівлі лише за рахунок характеристик і нових можливостей, тоді як продуктивність залишає бажати кращого. Тим не менш і Nexus 5, і Nexus 5X дуже навіть непогані на сьогоднішній день і впораються з більшістю завдань сучасного користувача, однак на останній, очевидно, покладалися великі надії.

Чи не думаєте ви, що після такого результату Nexus 5 все ще актуальний на сьогоднішній день? І чи варто все-таки міняти його на новий Nexus 5X?