Паніки не потрібно: різницею між процесорами iPhone 6s можна знехтувати

apple a9

Якщо ви уважно (або навіть не дуже) стежите за подіями навколо Apple, напевно вам давно відомо: одні й ті ж комплектуючі в її продуктах нерідко виробляються різними постачальниками. У випадку з iPhone 6s увагу привернув процесор А9, два варіанти якого по-різному впливають на автономність пристрою. Однак на ділі, як це зазвичай буває, все виявилося дещо простіше.

Пам’ятайте, при активації вашого пристрою система iOS цікавилася, чи дозволено їй відправляти в Apple статистичну інформацію? Так от, цей анонімний збір вельми корисний: таким чином в Купертіно надходять відомості про використання гаджетів в реальному житті, що разюче відрізняє їх від отриманих шляхом симуляції в тестах. Зрозуміло, в кращу сторону.

Як повідомляє ресурс TechCrunch, представник «яблучної» корпорації повідомив про те, що різниця в часі автономної роботи iPhone 6s з ЦП від Samsung і TSMC становить не більше трьох відсотків. Як це не банально, така величина знаходиться в межах виробничої похибки не тільки для компонентів різних вендорів, але навіть для різних екземплярів абсолютно однакових пристроїв. Іншими словами, два апарати в магазині цілком можуть відрізнятися на горезвісні три відсотки.

«Кожен чіп, встановлений в наші пристрої, відповідає високим стандартам Apple і забезпечує максимальну для нього продуктивність і автономність, – відзначає представник. Методики тестування, про які йде мова, піддають техніку високому навантаженню протягом занадто тривалого часу і не відображають реальних сценаріїв її використання. Це неточний спосіб вимірювання автономності, і згідно з даними статистики від наших користувачів, різниця не перевищує 2-3 відсотків».

Швидше за все, в даному, як і в багатьох інших випадках, має місце звична проблема – надмірна увага до продукції Apple. Навряд чи знайдеться безліч прикладів подібної педантичності, коли мова йде про конкуруючі пристрої, елементна база яких може мати куди більш серйозні проблеми – згадати хоча б викладену нами раніше історію з Qualcomm. А ось до партнерства з Samsung нинішній скандал цілком може мати відношення: судячи за зверненням до TSMC, Apple намагається знизити залежність від головного конкурента, а галас навколо «неякісних» чіпів тільки виправдає ці дії для публіки і цілком згодиться на роль приводу для пошуку нових партнерів . Або ж – нового аргументу у фінансових переговорах з Samsung.

apple a9

З цієї причини цікава реакція з боку корейського виробника, явно не бажає втрачати великого замовника. Чи стане Сеул пропонувати Купертіно вигідні умови, або ж зможе налагодити випуск більш якісної, ніж у конкурентів, продукції – покаже час. У будь-якому випадку говорити про перехід до ексклюзивної співпраці з TSMC, на мій погляд, занадто передчасно, адже її потужностей навряд чи вистачить для забезпечення зростаючого попиту на iPhone. Втім, якщо відносини з корейцями продовжать псуватися, сценарій поступової відмови від їх послуг виглядає цілком реалістично.