Користувачі Windows 7 і 8 поскаржилися на примусове оновлення до Windows 10.

За словами численних користувачів, установка операційної системи починається мимовільно, при цьому вони нічого не роблять для цього спеціально.

Ua Format

Як повідомляє Cnews, центр оновлень Windows завантажує файли Windows 10 без дозволу користувача. А так як ці файли мають немаленький обсяг – всього близько 3 ГБ – це викликає у користувачів роздратування. Більше того, Microsoft не тільки без попередження активує завантажувач, але й завантажує файли, запускаючи, таким чином, процес оновлення до Windows 10. Так відбувається тому, що в центрі оновлення Windows запуск завантажених інсталяційних файлів цієї ОС обраний за замовчуванням.

Внаслідок цього, погоджуючись з оновленням поточної версії Windows 7 або 8 (наприклад, з установкою патчів для усунення вразливостей), користувач ненавмисно погоджується і з оновленням до Windows 10, так як він не бачить і не підозрює про те, що в розділі опціональних оновлень цей пункт вибраний за замовчуванням.

Звичайно, включити комп’ютер і раптово виявити на ньому нову ОС не вийде, тому що процес установки Windows 10 все ж вимагає участі людини. Однак у Редмонді вже визнали ситуацію «помилковою».

Виданню Ars Technica вдалося зв’язатися з Microsoft і отримати коментар. У компанії заявили, що допустили помилку, налаштувавши запуск інсталяційних файлів Windows 10 за замовчуванням, і пообіцяли виправити її. Тобто в налаштуваннях цей пункт в центрі оновлень Windows не буде вибрано автоматично.

Безкоштовність переходу на Windows 10 – один з декількох експериментів Microsoft з новою ОС. Раніше перехід здійснювався після внесення невеликої плати, розмір якої був нижче роздрібної вартості нової версії. Виконати ж безкоштовний апгрейд могли ті, хто недавно купив новий ПК з встановленою попередньою версією Windows.