Користувачі месенджера Telegram поскаржилися, що сервіс недоступний

месенджер Telegram

У суботу, 3 жовтня месенджер Telegram піддався масштабній DDoS-атаці, що викликала збій у роботі сервісу по всьому світу. Одні спостерігачі звинувачують у шкідливих діях конкурентів, інші відзначають, що сервіс привернув увагу зарубіжних спецслужб. Експерти вважають, що майбутнє сервісу залежить від його стійкості до нинішніх атак.

месенджер Telegram

Месенджер Павла Дурова Telegram піддався масштабній DDoS-атаці. Повідомлення про це з’явилися в твіттері. Про це написав користувач під ніком h3l1x, який стверджує, що це він ініціював атаку на сервіс. Перший запис про недоступність месенджера був відправлена ​​в 13.10 за московським часом. У ньому повідомлялося, що через атаки ряд проблем з підключенням можуть відчувати користувачі з Європи та Південно-Східної Азії.

«Деякі наші користувачі в Європі та Азії зазнають проблем з підключенням в даний момент, – йдеться в офіційному мікроблозі Telegram. – Почекайте, ми працюємо над вирішенням».

Користувачі скаржаться на те, що месенджер НЕ надсилає повідомлення, а також на відсутність зв’язку з сервером. При цьому у частини аудиторії додаток працює в штатному режимі.

Не так давно Telegram привернув пильну увагу американських спецслужб. Зокрема, глава ФБР Джеймс Комі заявив, що месенджер в силу своєї приватності користується великою популярністю серед екстремістів в Сирії, які через нього координують терористичні атаки та інші злочинні дії.

месенджер Telegram

Дуров відповів на звинувачення в тому, що Telegram використовується терористами для обміну шифрованими повідомленнями.

«Наше право на приватність у сфері спілкування та особистий простір набагато важливіше, ніж якісь маргінальні загрози політиків, які бажають нас залякати. Якщо ви на хвилину абстрагуєтесь від емоцій і подумаєте, яка статистична ймовірність загрози тероризму, то її навіть близько не буде », – заявив Дуров в інтерв’ю The Daily Mail.

Також він навів у приклад той факт, що

«ви швидше помрете від того, що посковзнетеся на мокрій підлозі у ванній, ніж загинете в результаті загрози тероризму».

Месенджер Telegram був створений Павлом Дуровим в 2013 році. Сама ідея програми для приватного спілкування народилася у засновника «ВКонтакті» ще в 2011 році, після виникнення перших розбіжностей з акціонерами соцмережі.