Google очистить результати пошуку від небажаних сайтів

Будучи пошуковою системою номер один в світі, Google і далі збирається утримувати лідируючі позиції на ринку. Для цього потрібно перебувати на піку прогресу і пропонувати своїм користувачам найкраще обслуговування. Усвідомлюючи цю істину, компанія вирішила не давати спуску конкурентам і готується прийняти заходи по очищенню сторінки результатів пошуку від небажаних ресурсів.Як повідомив програміст Google Нінг Сонг (Ning Song) в офіційному блозі, в пошуковий алгоритм вже вносяться зміни, які будуть визначати веб-сторінки, що представляють потенційну загрозу для користувача, і виключати їх з результатів пошуку.

Зокрема система буде ігнорувати сайти зі спамом, шкідливим програмним забезпеченням, а також ресурси, що містять матеріали порнографічного характеру та пропаганду наркотиків.

Google очистить результати пошуку від небажаних сайтів

За прогнозами Сонга, прийдешні зміни вплинуть приблизно на 5 % пошукових запитів в залежності від конкретно взятих регіонів. Крім того, він загострив увагу на тому, що власники багатьох ресурсів часто зневажливо ставляться до безпеки своїх даних, застосовуючи неефективні засоби захисту від кібератак.

Подейкують, що Google перейняла основну ідею у конкурентній компанії Яндекс, яка кілька днів тому розповіла про нову версію алгоритму ранжирування, який буде визначати потенційно небезпечні сайти. Такі сторінки не будуть виключатися з пошуку, як у Google, — замість цього вони будуть розташовуватися на нижніх позиціях результатів пошуку.