Apple знайшла спосіб продовжити термін життя OLED-дисплеїв для майбутніх iPhone

OLED-Ua Format

Хоча в минулому Apple заявила, що дисплеї OLED недостатньо гарні, LG Display і Apple все ж домовилися про постачання екранів на органічних світлодіодах для Apple Watch. Крім того, Apple патентує всілякі винаходи, пов’язані з OLED. Наприклад, нещодавно одне з джерел виявило в базі даних американського патентного відомства заявку на патент, в якому каліфорнійський гігант описує технологію кольорокорекції дисплеїв, виконаних за технологією OLED.

OLED-дисплеї відрізняються малою товщиною і високою економічністю – РК-панелі навіть з рекордно низьким споживанням не можуть зрівнятися з ними за цим показником. Але у цієї технології є ряд істотних недоліків. Основна з яких полягає в тому, що картинка вицвітає на яскравому світлі і не відрізняється великою довговічністю: з часом зображення на дисплеї починає завалюватися в один з кольорів.

У патенті Apple описує метод усунення недоліків OLED-екранів. Запатентована компанією технологія називається «Об’єднання органічних світлодіодів з фотодіодами» (Organic light diode having photodiodes). Передбачається, що дисплей мобільного пристрою отримає набір спеціальних датчиків, які будуть аналізувати стан діодів і автоматично регулювати їх роботу. Якщо колір або яскравість зображення на екрані буде нерівномірною, наприклад, у випадку погіршення властивостей світловипромінюючих елементів, датчики будуть компенсувати їх недоліки, роблячи зображення більш рівномірним.

Також в патенті Apple описується технологія автоматичного регулювання яскравості різних частин OLED-дисплея при нерівномірному освітленні і способи продовжити термін служби органічних світлодіодів.

Ua Format

Інженери Apple передбачили оснащення OLED-дисплеїв термодатчиками. Справа в тому, що такі панелі змінюють колір і яскравість при зміні температури, тускніючи при нагріванні. Найбільш виражений цей ефект у червоних органічних світлодіодів. Якщо інтегрувати в дисплей термодатчики, можна використовувати їх показники для компенсації цих змін і отримання більш якісного зображення.

Дисплеї OLED тонкі і не мають системи підсвічування. Це дозволяє розташовувати впритул до екрану інші компоненти, в тому числі, і джерело тепла. Їх присутність може перешкодити правильній передачі кольорів і прискорити старіння ділянки екрану.

У патенті сказано, що датчики можуть використовуватися для вимірювання температури різних ділянок екрана, аж до окремих пікселів, а необхідна корекція визначається контролером. Крім того, датчики дозволяють виявити ділянки, де під дією підвищеної температури OLED зношується з більш високою швидкістю, і також компенсувати цей ефект.

У червні цього року видання Business Korea повідомило, що є велика ймовірність побачити iPhone з гнучкими панелями OLED до кінця 2018 року.