Apple визнала проблему з відшаруванням антиблікового покриття дисплея MacBook Pro

Як передає MacRumors, Apple розповсюдила серед працівників технічної підтримки спеціальне повідомлення, що торкається проблеми відшарування антиблікового покриття MacBook і MacBook Pro. Колонка на форумі компанії, присвячена дефекту ноутбуків, налічує більше ніж 300000 переглядів та вже понад 1100 відповідей.

MacBook мають спеціальне покриття антивідблиску екрану, яке знижує рівень відображення: картинка виглядає чітко і вдома, і на вулиці. Проблема полягає в тому, що при закритій кришці комп’ютера поверхневий шар в момент зіткнення з клавіатурою схильний тертю і через деякий час відходить від дисплейної панелі. З чим пов’язаний такий ефект, з’ясувати поки не вдалося.

У спеціальній розсилці Apple говориться, що компанія зобов’язується безкоштовно обміняти дефектні дисплеї Retina протягом трьох років з моменту покупки комп’ютерів. Програма буде діяти до 16 жовтня 2016 року. Користувачам потрібно звернутися в авторизований сервісний центр або призначити зустріч з фахівцем Genius Bar. В Apple вирішили не анонсувати програму публічно.

Вперше про проблему стало відомо в березні цього року. Тоді користувачі звернулися з відкритим листом до Apple, зажадавши зробити заміну MacBook або виконати безкоштовний ремонт.

Відшарування виникає в місцях зіткнення екрану з клавіатурою в закритому стані в результаті тертя. Хоча в мережі є фотографії, на яких плями присутні по краях екрану – тобто в тій області, яка не стикається з протилежною частиною корпусу в закритому стані.

«Що ми чекаємо від Apple? Програми безкоштовного ремонту всіх MacBook з цією проблемою. І нехай компанія не розглядає, чи входить цей випадок в гарантію або AppleCare. Бо ми вже віддали за бракований ноутбук величезні гроші, зароблені з великими труднощами », – скаржилися користувачі.

Весь цей час Apple ніяк не реагувала на проблему. «У компанії нам сказали, що це незначні пошкодження, які гарантія не покриває». При цьому єдиний спосіб повернути колишній вигляд MacBook Pro – замінити дисплей. Ця процедура коштує $ 800/800 євро. Однак навіть ті, хто замінив дисплей, не мають жодних гарантій, що ситуація не повториться.

Скарги надходять від власників MacBook Pro з Retina-дисплеями 13 і 15 дюймів, випущених у період з 2012 по 2014 рр. У липні користувачі звернулися з петицією замінити їм ноутбуки з розшарованими дисплеями.