Apple розпочала очищення App Store від додатків блокувальників реклами

Масове очищення App Store від блокувальників реклами

Сьогодні вранці цензори Apple видалили з App Store кілька додатків, які мали самостійний доступ до кореневого сертифікату системи. Це дозволяло розробникам ПЗ переглядати зашифрований трафік дій користувачів. У заяві компанії говориться, що зараз йдуть розгляди цього інциденту і, ймовірно, незабаром додатки знову стануть доступні.

Мова йде про так звані блокатори спливаючої реклами для браузера Safari. Програмне забезпечення, що дозволяло користувачам уникнути небажаних переходів по баннерних посиланнях, мало доступ до прихованих даних. Ймовірно, всьому виною деякі недопрацювання iOS 9, які поставили безпеку приватних відомостей під загрозу.

Розробники, створивши сервер VPN і аналізуючи весь веб-трафік клієнтів, скористалися можливістю блокувати рекламу. Незважаючи на самі добрі наміри авторів задумки, подібна реалізація могла ввести деяких користувачів в оману. Доступ до приватної інформації третіми особами зазвичай тісно пов’язаний зі зломами або посяганнями на особисте життя.
Офіційна відповідь Apple з цього питання послідувала негайно:

«Ми є прихильниками захисту конфіденційних відомостей наших клієнтів та їх безпеки. Ми видалили кілька додатків з App Store, які мали доступ до кореневого сертифікату і могли відслідковувати активність користувачів в мережі. На нашу думку, це потенційно могло призвести до розсекречення особистої інформації. Ми спільно з розробниками додатків активно працюємо над усуненням можливих недоліків. Незабаром всі програми будуть відновлені. Ми дбаємо про те, щоб вам ніщо не загрожувало »

Блокування реклами стало доступним в iOS 9. За допомогою спеціальних додатків ви можете позбутися від надокучливих банерів, які ведуть до установки небажаного ПЗ. В даний час блокувальники реклами працюють тільки в парі з браузером Safari. Очікується, що незабаром і сторонні веб-оглядачі обзаведуться додатковою функціональністю.