Windows 10 може завантажуватися на комп’ютер без відома користувачів

Windows 10 без перебільшення стала великим переосмисленням операційної системи і заслужено знайшла безліч шанувальників по всьому світу. Через місяць після старту офіційного оновлення 75 млн комп’ютерів по всьому світу працювало на новій ОС від Microsoft, а через кілька років компанія розраховує поширити Windows 10 на 1000000000 пристроїв. Однак ряд користувачів, які не бажають з яких-небудь причин здійснювати оновлення, помітили, що установчі файли системи завантажуються на комп’ютер без їх відома і займають від 3,5 до 6 ГБ вільного місця. На думку компанії, це повинно значно прискорити процес оновлення у випадку, якщо користувач зважиться зробити апдейт. Сьогодні ми розповімо, як позбутися від “непрошених гостей” і не дати трапитися цьому знову.

Завантажені файли зберігаються в прихованій директорії $WINDOWS.~BT, яка розміщена в кореневому каталозі на диску з встановленою Windows.

Windows 10 може завантажуватися на комп'ютер без відома користувачів

Розміри папки можуть варіюватися. Усередині зберігаються файли для оновлення операційної системи і знаходиться файл Setup.exe для запуску цього процесу. Видалення всієї папки можливо звичайним способом: Delete або Shift+Delete. Однак будьте готові до того, що через якийсь час файли знову завантажаться на ваш комп’ютер. Виною всьому – оновлення вашої поточної операційної системи під номером KB3035583. Для його видалення запустіть Центр оновлення Windows і перейдіть в розділ Встановлені оновлення.

Windows 10 може завантажуватися на комп'ютер без відома користувачів

Видалення встановлених оновлень може зажадати від вас прав Адміністратора. У випадку, якщо навіть після видалення патча папка $ WINDOWS.~BT не бажає зникати з пам’яті вашого комп’ютера, можна скористатися функцією Очищення Диска. Натисніть Windows+R і у вікні наберіть %windir%\system32\cleanmgr.exe. У новому вікні знайдіть кнопку Очистити системні файли.

Windows 10 може завантажуватися на комп'ютер без відома користувачів

Далі необхідно видалити Тимчасові файли для установки Windows (Temporary Windows installation files). Як правило, це досить великий розділ і на його очищення може знадобитися деякий час.

Windows 10 може завантажуватися на комп'ютер без відома користувачів

Пам’ятайте, що відповідальність за всі дії цілком і повністю лежить на вас. Не видаляйте будь-які файли, якщо не впевнені, що це не зашкодить роботі комп’ютера.

Джерело: engadget.com