Стали відомі терміни запуску платної підписки на YouTube

Відеохостинг YouTube

Відеохостинг YouTube введе платну підписку для користувачів, передає ресурс Recode з посиланням на анонімні джерела. Доступ до сервісу буде коштувати приблизно 10 доларів в місяць.

Згідно з листом, надісланим правовласникам, їм потрібно погодитися з новими правилами користування відеохостингом до 22 жовтня, інакше вони не зможуть публікувати чи монетизувати свої відео в США.

Як повідомили джерела, портал планує об’єднати передплатний музичний YouTube Music Key, запущений минулої осені в бета-версії, і інший платний сервіс, який дозволить дивитися ролики без реклами, в одну послугу вартістю 10 доларів в місяць.

Відеохостинг YouTube введе платну підписку

Раніше директор по контенту і бізнес-операціями YouTube Роберт Кинкл розповів про плани розвитку популярного відеосервісу. «Ряд користувачів хоче більше опцій, за які вони готові платити. Я не думаю, що введення платної підписки що-небудь змінить для звичайних користувачів», – сказав він. За словами топ-менеджера, таким чином «YouTube підлаштовується під своїх користувачів».

У травні 2013 року відеосервіс YouTube увів в тестовому режимі програму, яка дозволила творцям контенту стягувати з користувачів абонентську плату за відсутність реклами. В пілотному варіанті взяли участь 53 канали, в тому числі Digital Theatre, DHX Kids TV, Hombre Pix, On Cue, Rap battle network, TYTplus. Вартість передплати – від $0,99 в місяць.

Пізніше з’ясувалося, що платними послугами користувалися не так багато людей, як очікувалося. У листопаді 2014 року YouTube запустив бета-версію музичного сервісу YouTube Music Key, в якому можна слухати музику без реклами і в офлайні за $9,99 на місяць.

У березні цього року ресурс Variety повідомив, що YouTube розглядає можливість запуску власного підписного VOD-сервісу (video-on-demand — моделі індивідуальної доставки абоненту різних відеопродуктів).