США вивчить політику Google по відношенню до Android

США вивчить політику Google по відношенню до Android

Антимонопольні органи США проведуть розслідування щодо Google. Багато офіційних осіб, а також інші учасники ринку звинувачують пошукового гіганта в нечесному просуванні власних додатків і служб через платформу Android.

гіганта в нечесному просуванні власних додатків і служб через платформу Android.

Аналогічні звинувачення в бік Google надходили також від європейських і російських регуляторів. Компанія «Яндекс» на початку цього року звинуватила Google в порушенні антимонопольного законодавства, направивши у Федеральну антимонопольну службу (ФАС) запит про проведення перевірки.

В результаті було ініційовано розгляд, після якого ФАС задовольнила прохання Яндекса. Ймовірно, успіхи російської компанії підштовхнули до дії IT-гігантів в інших країнах.

Незважаючи на те, що Android є платформою з відкритим вихідним кодом, багато виробників мобільних пристроїв зобов’язані вбудовувати в свої смартфони і планшети сервіси Google. Серед цих сервісів магазин додатків, картографічна служба і голосовий помічник.

Антимонопольні органи США в минулому вже вивчали діяльність Google. У 2011 році Федеральна торгова комісія ініціювала розслідування того, як Google просуває свої послуги через Android, але справу було закрито без яких-небудь наслідків для пошукового гіганта.

Поточне розслідування поки знаходиться на ранніх стадіях, і ще рано говорити про те, до чого воно призведе. Може статися так, що Google в найближчі місяці самостійно змінить свою політику, і відпаде необхідність в яких-небудь діях з боку урядових органів.