Quick Charge 3.0 скорочує витрати енергії і нагрівання девайса

Quick Charge 3.0 скорочує втрати енергії і нагрівання девайса

Нова технологія Quick Charge 3.0, про анонс якої компанією Qualcomm повідомлялося раніше, дозволяє заряджати телефон швидше. Quick Charge не так підвищує швидкість зарядки, скільки оптимізує цей важливий процес, знижуючи споживання енергії і, в результаті, скорочуючи шкідливе для батареї виділення тепла. Якщо ж ви підключите телефон, що підтримує зарядку 0,7А до зарядного пристрою 2А, то зарядка теж не зможе завершитися швидше.

В опублікованій ресурсом Android Authority замітці Роба Тріггса (Rob Triggs) «Quick Charge 3.0 explained: what you need to know» розглянуті подробиці Quick Charge 3.0.

В основі технології Quick Charge лежить зарядка батареї з більш високою напругою. Зрозуміло, і телефон і зарядний пристрій повинні бути сумісними з цими напругою і силою струму. Ваш телефон може підтримувати зарядку 9 вольт / 2 ампера, але якщо ви володієте 1-амперним зарядним пристроєм, то процес зарядки займе більше часу.

У порівнянні з першим поколінням швидкість зарядки Quick Charge 3.0 зросла на 40%, що в чотири рази вище швидкості звичайної зарядки. Цікаво, що в порівнянні з другою версією швидкість зросла незначно. Qualcomm зосередила свої зусилля на підвищенні ефективності технології.

Основною новою функцією Quick Charge 3.0 є INOV (Intelligent Negotiation for Optimum Voltage, Розумне визначення оптимального напруги), що дозволяє визначити вихідну потужність і, таким чином, оптимізувати процес зарядки. Перш за все, різним батареям при зарядці потрібна різна напруга. У версії 2.0 підтримувалися чотири режими (5 вольт / 2 ампера, 9В / 2A, 12В / 1,67A і, опціонально, 20 вольт). Quick Charge 3.0 «спілкується» з девайсом, запитуючи у нього необхідну напругу, яка може бути будь-якою в діапазоні від 3,2В до 20В з кроком в 200 мілівольт. Таким чином, забезпечується більший вибір доступних показників напруги.

INOV дозволяє динамічно налаштуватися на необхідну батареї напругу. У міру того, як батарея заряджається, вона поступово знижує необхідну силу струму. У тому числі і з цієї причини останні 20% заряджаються довше. Нова технологія оптимізує надану напругу в ході процесу зарядки.

У результаті знижуються даремні витрати енергії в процесі зарядки. Оскільки зайва енергія виділяється у вигляді тепла, ця можливість забезпечує не тільки енергозбереження, але й зробить батарею більш довговічною, оскільки телефон не буде перегріватися. Адже, якщо втрачається менше енергії, то і нагрівання теж менше. Qualcomm заявляє, що версія 3.0 більш ефективна, ніж 2.0 на, як максимум, 38%, а це значне енергозбереження.

Таким чином, основною інновацією Quick Charge 3.0 є не підвищена швидкість зарядки, а здатність технології економити енергію, уникаючи надмірного виділення тепла.

Слід зіставити між собою три покоління Qualcomm Quick Charge, щоб зрозуміти, в чому полягають основні переваги нової технології.

Напруга – Quick Charge 3.0 (від 3,2 до 20 вольт, визначається динамічно); Quick Charge 2.0 (5В / 9В / 12В); Quick Charge 1.0 (5В).

Максимальна потужність – Quick Charge 3.0 (18 ват); Quick Charge 2.0 (18 ват); Quick Charge 1.0 (10 ват).

Чіпсети (SoC): – Quick Charge 3.0 (Snapdragon 820, 620, 618, 617 і 430); Quick Charge 2.0 (Snapdragon 200, 400, 410, 615, 800, 801, 805, 808 і 810); Quick Charge 1.0 (Snapdragon 600).

Battery

Важливо відзначити, що Qualcomm зберегла зворотну сумісність своєї технології швидкої зарядки нового покоління зі стандартами 2.0 і 1.0. Зрозуміло, заряджаючи нові смартфони старими менш потужними зарядними пристроями, неможливо досягти максимальної швидкості зарядки.

Хоча всі нові чіпсети Qualcomm підтримують Quick Charge, але виробникам смартфонів і планшетів доведеться застосовувати спеціальні схеми, необхідні для повноцінної роботи швидкої зарядки. Скоріш за все, девайси з підтримкою Quick Charge 3.0 з’являться на початку 2016 року.

Qualcomm в даний час відома, перш за все, в якості виробника чіпсетів, але в 1990-і роки компанія представила мобільний телефон. Не виключено, що технологія швидкої зарядки стане підтримуватися бюджетними телефонами, які Qualcomm може в майбутньому показати спільно з софтвірним гігантом Microsoft.

Компанією вже розроблено технічне рішення, що забезпечує бездротову зарядку металевих телефонів. Процесори Qualcomm Snapdragon є саме тими рішеннями, які дозволяють багатьом популярним смартфонам і планшетам рік за роком робити черговий крок у майбутнє.

Чи ввійде, на вашу думку технологія Quick Charge 3.0 в число найбільш привабливих якостей смартфонів 2016?