Huawei: ми випередимо Apple на ринку смартфонів у найближчі 3-5 років

Huawei: ми випередимо Apple на ринку смартфонів у найближчі 3-5 років

Незважаючи на уповільнення економіки Китаю, компанія Huawei зберігає обсяги продажів смартфонів і іншої споживчої електроніки, повідомляє Dailycomm. За словами глави Huawei Consumer BG Річарда Ю, в 2016 році передбачається збільшити роздрібні продажі на 30% і довести їх обсяг до більш ніж 20 млрд доларів США.

В інтерв’ю The Wall Street Journal топ-менеджер заявив, що через зниження темпів зростання в Китаї на місцевому ринку смартфонів може початися консолідація, що вигідно Huawei. «Уповільнення в наших інтересах, оскільки зараз на ринку занадто багато конкурентів», – зазначив Річард Ю.

Huawei: ми випередимо Apple на ринку смартфонів у найближчі 3-5 років

Huawei, довгий час відома як виробник телекомунікаційного обладнання, в останні роки стрімко зміцнює позиції в сегменті смартфонів. На своєму внутрішньому ринку, в Китаї, куди за оцінками фахівців в 2015 році буде відвантажено 425 млн комунікаторів, компанія вже випередила Samsung.

Що стосується світу в цілому, то за даними IDC, Huawei вже є третім за величиною постачальником смартфонів, що поступається тільки лідерам Samsung і Apple. У першій половині поточного року Huawei відвантажила 48200000 смартфонів, що на 39% вище показників річної давності. Для порівняння, Xiaomi, ще один перспективний китайський бренд, за той же період реалізував 34700000 апаратів.

Для підтримки темпів зростання Huawei намагається розширювати асортимент висококласних смартфонів. «З точки зору технологій ми здатні випередити конкурентів, але нам потрібен час, щоб завоювати довіру споживачів до бренду», – пояснив топ-менеджер. Він також зазначив, що зміщення акценту в бік преміум-пристроїв – логічний для Huawei крок.

Huawei: ми випередимо Apple на ринку смартфонів у найближчі 3-5 років

«Випускаючи надто дорогі телефони, ми збільшуємо маржу, а значить, у компанії залишається більше коштів для інвестицій в дослідження і розробку», – сказав він, не уточнюючи конкретних сум.
При цьому Річард Ю обмовився, що компанія не планує значно збільшувати витрати на маркетинг. За його словами, в даний час Huawei витрачає на просування продукції менше 10% виручки.

Топ-менеджер відзначив, що в найближчі 3-5 років Huawei має намір стати найбільшим в світі виробником смартфонів. До речі, за тиждень до анонса iPhone 6s китайська компанія презентувала перший у світі смартфон Mate S, дисплей якого визначає силу натиснення. До кінця року компанія розраховує продати кілька мільйонів таких пристроїв.