Google серйозно оптимізувала Chrome в плані споживання оперативної пам’яті

Chrome користується величезною популярністю серед всіх користувачів незалежно від операційної системи. Незважаючи на це, продукт від Google сумно відомий своїм непомірним апетитом до оперативної пам’яті. Навіть власники з досить продуктивним залізом часом відчувають труднощі. Зрозуміло, в корпорації знають про це, і довгий час вирішення проблеми так і не було. Але буквально декілька днів назад Google, схоже, виправила цей недолік.

У сорок п’ятій версії браузера компанія значно оптимізувала споживання ОЗУ, що видно буквально відразу після запуску і відкриття пари сайтів. Багато веб-додатків та сайтів стали витрачати на 25 відсотків менше ресурсів. Медіаконтент також більше не буде баластом, оскільки зменшення в 10 відсотків споживання оперативної пам’яті повинно позитивно позначитися на роботі. За користувачів з комп’ютерами минулих поколінь залишається тільки порадіти.
Удосконалення торкнулися не тільки споживання ОЗУ, але й енергоефективності. Нова версія обіцяє збільшити автономну роботу пристрою до 15 відсотків.

chrome

Повертаючись до теми оперативної пам’яті, її звільнення стало можливим завдяки тому, що, за новими алгоритмами, браузер не тримає в пам’яті цілими ті вкладки, які відкриті і не використовуються в даний момент. Замість цього відбувається перерозподіл ресурсів на більш пріоритетні процеси. Проте повернувшись на будь-яку відкриту вкладку, вона відобразиться в тому ж стані, в якому була залишена.
На відео нижче можна наочно побачити, що насправді Chrome зазнав позитивних змін щодо споживання ОЗУ.

Від себе скажу, що поліпшення видно відразу ж. Якщо раніше при більш 10 відкритих вкладках (у мене комп’ютер з 2 ГБ RAM) Chrome ледве «рухався», то зараз працює практично без нарікань. Загалом, про проблеми з оперативною пам’яттю і браузером, схоже, можна раз і назавжди забути.
Оновлення доступно всім користувачам Google Chrome. Швидше за все, воно вже автоматично встановилося на ваш комп’ютер. Помітили різницю в роботі?