Чому iPhone 6s і 6s Plus важать більше, ніж iPhone 6 і 6 Plus

Чому iPhone 6s і 6s Plus важать більше, ніж iPhone 6 і 6 Plus

Представлені на цьому тижні iPhone 6s і 6s Plus прекрасні в усіх відношеннях. За винятком, хіба що, пари моментів, про які в Apple зволіли промовчати. Нові смартфони виявилися важче, товщі і ширше своїх попередників. Цей малоприємний аспект породив безліч чуток і припущень. Щось подібне вже траплялося в минулому, коли Apple впровадили в iPad 3 і iPad mini 2 дисплей Retina. У цьому ж році ми знову спостерігаємо регрес. Яке у цього пояснення?

Якщо збільшення ширини корпусу iPhone 6s на 0,2 мм не буде сильно помітно і навряд чи позначиться на зручності використання, то зайві 20 грам дадуть про себе знати. iPhone 6s важить 143 г проти 129 г у iPhone 6, а співвідношення ваги iPhone 6s Plus до iPhone 6 Plus описується виразом 192 на 172.

На перший погляд може здатися, що головну роль в цьому питанні зіграв міцний сплав алюмінію серії 7000, покликаний зробити смартфони менш схильними до сумнозвісної проблеми деформації iPhone 6 Plus. Сплав використовується також в моделях годинників Apple Watch Sport. Однак не все так просто.

Експерименти показали, що корпус iPhone 6s Plus важче корпусу iPhone 6 Plus всього на 2 грами. А металева «оболонка» iPhone 6s, як не парадоксально, й зовсім легше такої у попередника. Але звідки тоді взявся настільки відчутний приріст у вазі?

Виною всьому технологія визначення сили натискання 3D Touch. Щоб забезпечити роботу цієї функції, інженерам Apple довелося передбачити додатковий шар ємнісних датчиків тиску, яку помістили під дисплейну панель. Це, у свою чергу, призвело до збільшення товщини iPhone 6s і 6s Plus. 3D Touch збільшила масу смартфонів на 11%.

Чому iPhone 6s і 6s Plus важать більше, ніж iPhone 6 і 6 Plus

Варто відзначити, що крім додаткового шару ємнісних датчиків тиску і нового міцного алюмінію, iPhone 6s використовує нове скло, яке, за словами Apple, завдяки унікальному двохетапному процесу іонного обміну, що застосовується при його виготовленні, є самим міцним склом для смартфонів.