Чому в Apple зважилися оснастити iPad Pro стилусом?

Коли на сцену Bill Graham Civic Auditorium вийшов Філ Шиллер, всі, включаючи присутніх у залі і спостерігають за трансляцією презентації з різних точок земної кулі глядачів, приготувалися побачити щось особливе. І виявилося-таки мають рацію. Новинка воістину вражала уяву. Причому не своєю новизною і закладеними в неї передовими технологіями, а самою її появою. Як ви вже зрозуміли з заголовка, дорогі читачі, мова сьогодні піде про стилус, який був анонсований разом з революційним iPad Pro 9 вересня.

Pencil

Звичайно, буде лукавством заявляти, що ніхто не очікував оснащення 12-дюймового планшета стилусом. Разом з тим більшості відданих фанатів Apple здалася справжньою зрадою подібна сміливість. Адже, якщо пам’ятаєте, сам Джобс був затятим противником всіляких стилусів. «Who wants a stylus?», – Запитував Стів на презентації iPhone 2G. І дійсно, ємкісна технологія екрану, що реагує на тепло людських (і не тільки) пальців, абсолютно не вимагала пластикового «олівця» для управління ним. Більше того, скло, що прикриває сенсорну панель, попросту не реагувало на що-небудь інше, крім «живого» натискання.

Але компанією Apple вже не перший рік керує проривна людина, яка не боїться всього нового – Тім Кук, а значить, варто було очікувати подібних змін і нововведень. Але не настільки ж! Якби хтось запитав вас пару років тому: «Чи потрібен вам стилус при використанні iPad?», – звичайно багато людей дали б негативну відповідь. А деякі напевно додали б: «Ємнісні екрани iPad і iPhone не потребують примітивного стилуса. Навіть Джобс так вважав!».

Pencil

Вірно, але наш улюблений і непокидаючий серце Стів навряд чи міг припустити, що iPad може придатися комусь для чогось більшого, ніж розваг. Адже коли світу був представлений найперший планшет від Apple, він позиціонувався як кращий винахід для перегляду фільмів, читання книг і сайтів, ігор і прослуховування музики, словом, для споживання контенту. До чого це я? Та до того, що тикати пером в маленький екран iPhone, і правда, нерозумно, хоча діагоналі у останніх поколінь «яблучних» смартфонів все-таки відчутно зросли. Але iPad Pro – абсолютно інша історія, цей девайс навряд чи замислювався як приліжкова іграшка для дому. На користь цього говорить і небачена досі в планшетах потужність, і величезний дисплей, і навіть запаморочлива ціна. Зрозуміло, ніхто не сперечається, що дивитися фільми на великому екрані iPad буде істинним задоволенням, але покупка «смарт-телевізора» з 4К- роздільною здатністю обійдеться вам приблизно в ту ж суму.

Pencil

Повернемося до теми Pencil. Спеціально розроблене перо аж ніяк не призначалося для того, щоб ваші діти вправлялися у правописі на дванадцяти дюймах або, приміром, відкривали пером додатки замість того, щоб скористатися пальчиком. Все куди складніше. На презентації нам показали абсолютно неймовірний сценарій використання. Лікарі можуть наочно розглянути будову людини, окремі елементи тіла, включаючи мікроскопічні кісткові і нервові структури. Архітектори, у свою чергу, візьмуть перо на озброєння як «реального олівця», адже Pencil працює без найменшої затримки. Стилус в поєднанні з великим екраном і вражаючою потужністю iPad Pro допоможуть підвищити зручність створення тривимірних зображень дизайнерам та художникам. Заявлена ​​вартість пера в 99 доларів і характеристики говорять про орієнтованість на досить вузьке коло споживачів. iPad Pro виявився навіть зручніше ноутбука. Він схожий на футуристичну сенсорну панелі з фільмів про Джеймса Бонда.

Pencil

Apple не винайшла стилус заново, це свого часу зробили інженери Samsung, випустивши першу версію фаблета Galaxy Note. Але Apple вдалося створити по-справжньому професійний планшет, і функціональність Pencil прекрасно його доповнює. Думаю, Джобс залишився б задоволений.