Увага до деталей: 10 дизайнерських рішень, що роблять продукцію Apple унікальною

«Рожеве золото» - найбільш ходовий колір нових iPhone

Apple відома своєю увагою до деталей, успадкованих їй від ідейного натхненника і засновника Стіва Джобса. Розстановка техніки та обладнання в магазинах роздрібної мережі, кольори, використовувані в рекламних матеріалах, дизайн вивіски – все підлягає ретельній перевірці.

«Рожеве золото» - найбільш ходовий колір нових iPhone

Приміром, вбудовані в смартфон iPhone динаміки, на відміну від конкуруючих рішень, знаходяться в нижньому краї пристрою. Саме завдяки такому технічному рішенню ми чуємо гучний, чистий звук, коли телефон лежить на поверхні столу або дивана. За таких же обставин апарати інших виробників видають приглушений і нечіткий звук. Якщо вам здасться це дрібницею, уявіть, що ви не відповіли на важливий дзвінок або пропустили зустріч через те, що не почули дзвінок телефону.

Багато з таких дрібниць залишаються непоміченими користувачами, вони є косметичними і не здаються значущими. Проте той факт, що Apple за допомогою дрібниць раз за разом намагається подарувати покупцям приємні відчуття від користування технікою, говорить про те, що компанія задає стандарти на ринку.

1. «Дихаючий» індикатор живлення
У 2002 році Apple запатентувала технологію «дихаючого світлодіодного індикатора». Ідея в тому, що в сплячому режимі лампочка комп’ютера блимала б з певною періодичністю і нагадувала ритм людського дихання. Це діє на людину заспокійливо.

2. «Розумний» вентилятор
Якщо включити функцію голосового введення тексту на нових ноутбуках Mac, швидкість обертання вентиляторів всередині корпусу сповільниться, аби техніка могла краще чути і розпізнавати мову людини.

3. Рух Землі в реальному часі
Якщо максимально зменшити масштаб в додатку Карти на iPhone, iPad або Mac додаток покаже зображення землі, яке буде в реальному часі відображати обертання планети навколо сонця.

4. «Розумний» Caps Lock
Якщо швидко натиснути на Caps Lock на MacBook Air, MacBook Pro або бездротовій клавіатурі Apple, нічого не відбудеться. Щоб лампочка кнопки не спрацьовувала випадково під час швидкісного друку, вона запрограмована міняти регістр тільки після тривалого натискання.

5. Живі квіти і риби
У годиннику Apple Watch і смартфонах iPhone 6s використовуються динамічні картинки у вигляді квітів, медуз, екзотичних рибок. Це не комп’ютерна графіка як могло здатися. Тварини на смартфонах є селекційними формами бійцівських рибок або сіамських півників. Для створення «живих» шпалер Apple навіть відправляла знімальну групу в Таїланд для зйомок. Що стосується кольорів, то для одного з циферблатів квітка була сфотографована більше 24000 разів протягом 285 годин (11,8 діб). Таким чином Apple отримала анімацію бутона що розкривається. Для того щоб зняти рух медузи, в студії Apple був встановлений акваріум, в якому її знімали на камеру Phantom зі швидкістю 300 кадрів в секунду.

6. Приховані магніти
Зараз в усі iMac за замовчуванням встановлені камери iSight. Але у верхній частині корпусу старих моноблоків, зсередини, був магніт. Він розташовувався строго по центру, так що користувач, що купив «вебку» окремо, завжди знав, в яке місце найкраще її поставити.

7. “Відскакуючі” регулятори
Наступного разу, коли ви будете регулювати яскравість або рівень звуку на iPhone за допомогою Пункту управління, проведіть пальцем трохи швидше і ви побачите, що регулятор ще деякий час за інерцією буде рухатися. Якщо провести пальцем досить швидко, регулятор відскочить від краю.

8. Звук високої якості
Для професіоналів, що використовують оптичні кабелі, Apple інтегрувала в MacBook Pro високоякісний стандарт виведення сигналу Toslink. Система відразу перемикається на нього, як тільки в ноутбук вставлений оптичний кабель.

9. Одним пальцем
Apple проектує петлі фірмових ноутбуків таким чином, щоб їх кришку можна було підняти всього одним пальцем. Правда, тільки-тільки куплені «Маки» відкриваються не так легко.

10. Параметри сканера відбитків
Якщо ви хочете додати або видалити відбиток в налаштуваннях сканера iPhone, Apple передбачила можливість визначити, який палець співвідноситься з кожним зліпком навіть якщо ви залишили їх назви за замовчуванням. Зайшовши в налаштування, потрібно доторкнутися до біометричного датчику і iOS покаже відповідний рядок. Підказка: якщо ви хочете, щоб iPhone розпізнавав мокрі пальці, наприклад під час дощу, досить спеціально намочити палець і додати його в базу.

«Рожеве золото» - найбільш ходовий колір нових iPhone