Смартфони здатні виявляти землетруси

Смартфони здатні виявляти землетруси

Можливості смартфонів, на перший погляд, сильно обмежені, однак наявність деяких апаратних частин, що стали вже нормою для всіх пристроїв на ринку, здатні доповнити їх. Для цього, звичайно, потрібні тривалі дослідження. Саме такі були проведені двома сейсмологами національного інституту геофізики і вулканології, Антоніо Де Алессандро і Джузеппе Де Анна, які ще в 2013 році заявили про свої дослідження, і тільки зараз, після публікації у зведенні сейсмологічного товариства Америки, їх стали все частіше згадувати.

Предметом дослідження стали чіпи MEMS (мікроелектромеханічна система), іншими словами, сенсори, що переводять фізичні впливи в електричний сигнал, а якщо говорити більш конкретно – акселерометри. В якості випробуваного виступив чіп LIS331DLH, використовуваний в iPhone 4 і iPhone 5. А для порівняння був узятий сейсмометр EpiSensor FBA ES-T. Де Алессандро і Де Анна розташували датчик на вібруючій поверхні (використовується в дослідженнях сейсмології).

Смартфони здатні виявляти землетруси

Через низьку чутливість датчика дослідникам вдалося зафіксувати лише поштовхи силою вище 5 балів за шкалою Ріхтера. Також недоліком є ​​і те, що акселерометр уловлюватиме поштовхи, тільки перебуваючи дуже близько до джерела. Однак, варто зазначити, землетруси, оцінювані нижче 5 балів, не завдадуть значної шкоди будівлям і вже точно не стануть причиною їх обвалення, якщо, звичайно, дотримувалися стандарти під час будівельних робіт.

Однак у чому ж корисність дослідження? Уявіть, як багато людей по всьому світу використовують смартфони, оснащені акселерометром. Вчені зможуть у майбутньому аналізувати інформацію, отриману за допомогою безлічі мобільних пристроїв, щоб визначити епіцентр поштовхів, що дозволить зрозуміти, як це позначиться на поведінці земних плит. І, можливо, в майбутньому ми зможемо мінімізувати втрати від землетрусів. Дані зі смартфонів, оперативно отримані сейсмологами, дозволять швидко реагувати службам порятунку. Однак актуальна схема лише у випадку, якщо мова йде про густонаселені регіони.

А що думають наші читачі? Чи слід дослідникам продовжувати працювати в цьому напрямку? І чи не стане доступ до даних датчиків причиною нових скандалів, що стосуються приватного життя людей?

За матеріалами Wired