Скільки трафіку потрібно для планшета?

Скільки трафіку потрібно для планшета?

Наявність в планшеті LTE-модуля впевнено трансформується з приємної опції в обов’язкову вимогу. Навіщо чекати, поки прогрузиться сторінка або відключати відображення картинок, якщо можна комфортно “гуляти по мережі”, не будучи прив’язаним до кабелю або точки доступу? З іншого боку, мобільний трафік на LTE-швидкостях випаровується прямо на очах. Ми вирішили з’ясувати, чи вистачить середньому користувачеві лімітованих інтернет-пакетів або, все-таки, «безліміт» для LTE – найбільш підходящий варіант. В якості піддослідного планшета виступив Huawei MediaPad Т1 10,0 LTE.

Huawei MediaPad Т1 10,0 LTE

За технічними характеристиками Huawei MediaPad T1 10,0 LTE відноситься до класу бюджетних пристроїв. Солідності йому надає строгий дизайн і металева задня кришка. Планшет оснащений 9,6-дюймовим екраном з роздільною здатністю 1280х800 пікселів, процесором Snapdragon чотирьохядерним 410 С За частотою 1,2 ГГц і 1 Гб оперативної пам’яті. Цього цілком достатньо для комфортного інтернет-серфінгу та інших повсякденних завдань, що, власне, і потрібно для проведеного дослідження. Але найголовніше для нашого тесту – пристрій підтримує 4G LTE мережі-Кішка. 4 (FDD 1, 3, 7, 20; TDD 38, 40), тобто спокійно працює в LTE-мережах всіх російських операторів.

Скільки трафіку потрібно для планшета?


Спілкування і новини

Чати, пошта, стрічки соціальних мереж – сьогодні це перше, що налаштовують на планшетах і смартфонах. При цьому, згадані додатки – не найбільш ненажерливі. Так, на ранкове читання 10-ти основних новин в повній версії порталу Lenta.ru втратилось 12,7 МБ трафіку. Пошта, яка проглядалася через додаток Gmail, витратила мінімум трафіку – 680 кБ на 20 прочитаних листів. Стандартний додаток «Погода» за п’ять оновлень витратило нікчемні 18,6 кб. Стрічка додатку «ВКонтакті» теж виявилася досить економічною – 50 переглянутих постів, на половину з яких ми клікнули, щоб завантажити новину повністю, «з’їли» всього 5,5 МБ. Найненажерливішим виявився Instagram: на перегляд ста постів в його стрічці (з них 6 відеопостів) було витрачено 38,3 МБ трафіку.

Скільки трафіку потрібно для планшета?


Музика

Що непомітно може витратити ваш запас трафіку, так це онлайн-музика. Спочатку думаєш, що одна пісня витрачає небагато, але, в підсумку, по крапельці набігає ціле море. Так, прослуховування 10-ти треків в додатку «ВКонтакті» (в середньому, кожен довжиною в 4 хвилини) зменшило запас трафіку на 70 мб. Благо – є рятівний кеш. Сервіс «Яндекс.Музика» виявився економічніше – 52,8 МБ на 10 треків. Самим аскетичним їдцем виявилося онлайн-радіо. На годину його прослуховування було витрачено всього 14 МБ.

Скільки трафіку потрібно для планшета?


Відео

Відео – найжадібніший пожирач трафіку. Тут потрібен або Wi-Fi, або безлімітний тариф, або лімітний, але його ви витратите за пару днів. Перегляд 10-ти роликів на YouTube, в HD-якості тривалістю близько двох з половиною хвилин, кожен витратив 416,8 МБ трафіку. Перегляд півторагодинного фільму в HD-якості в онлайн-кінотеатрі зажадав близько 500 МБ трафіку.

Скільки трафіку потрібно для планшета?


Серфінг

Веб-серфінг буває різний. Одна справа – дивитися фотографії котиків, а інше – шукати інформацію для диплома. Очевидно, що на прості сторінки з текстом, де практично відсутні зображення, трафіку йде менше. Година серфінгу по ТАКИМ ресурсам витрачає близько 50 Мб. А ось годину браузинга по сайтах, навантажених медіафайлами, витрачає близько 90 МБ трафіку (якщо не дивитися вбудовані відео). Варто відзначити, що протягом години ми не бігали по сторінках, а затримувалися на певних матеріалах, читаючи їх до кінця. Тому показники приблизні.

Скільки трафіку потрібно для планшета?


Ігри

Онлайн-ігри витрачають не так вже багато дорогоцінних мегабайт. За годину гри в Swadowgun: Мертва зона обсяг доступного трафіку зменшився всього на 40 МБ. Офлайн-ігри, що вимагають короткочасного підключення для входу в аккаунт і врахування досягнень (наприклад, Angry Birds 2), витрачають, як не дивно, приблизно стільки ж.

Скільки трафіку потрібно для планшета?


Кожному своє

Отже, чи можна сучасному користувачеві планшета комфортно себе почувати з лімітованим тарифним планом?

Припустимо, що доступом в Мережу через LTE ми користуємося тільки тоді, коли поруч немає Wi-Fi, і витрачаємо при таких епізодичних вилазках близько 50 МБ в день на пошту, браузінг і соцмережі. Нехай планшетом в такому режимі ми користуємося приблизно 20 днів на місяць. При такому сценарії виходить, що нам достатньо гігабайта трафіку, іноді ми його будемо навіть витрачати не повністю, – це залежить від того, як складуться обставини.

Якщо ми не хочемо думати про те, чи закінчиться прямо зараз трафік чи ні, і хоч іноді будемо дивитися пару роликів на YouTube і закачувати який-небудь додаток або вкладення в пошті, то знадобиться ліміт побільше. Зазвичай в операторів є опція на 3 ГБ на місяць, її то і можна вважати оптимальною.

Ну а тепер прикинемо, скільки можна витратити трафіку, якщо не соромитися використовувати всі онлайн-можливості і не думати про те, чи є поблизу Wi-Fi чи ні; якщо слухати музику, іноді дивитися фільми, регулярно заходити на YouTube і зовсім не обмежувати себе у використанні браузера і клієнтів соцмереж. У такому режимі можна спокійно витрачати цілий гігабайт (!) Тільки за один день. Скільки може набігти за місяць, – здогадайтеся самі. Якщо ви не випускаєте планшет з рук, вибір очевидний – це «безліміт».