Розробник: нова Apple TV загрожує популярним консолям

Розробник: нова Apple TV загрожує популярним консолям

Минулого тижня індустрія комп’ютерних ігор помітно пожвавилася. Більшість не пов’язаних з «кухнею ігроделов» осіб чи замислюється про причини, але уважний читач вже здогадався: на минулій у Сан-Франциско презентації Apple показала нове покоління Apple TV. Що ж пов’язує ці дві події насправді?

Чутки про те, що чергова «яблучна» приставка стане перепусткою Apple в великий ігровий світ, циркулювали досить давно. Журналісти приписували влаштуванню різні, часом фантастичні функції, однак реальність виявилася в деякій мірі тривіальної: оновлена ​​TV отримала пульт з вбудованим акселерометром начебто такого у Nintendo Wii, а на великому екрані продемонстрували досить своєрідну гру Crossy Road, хоча і з новим многопользовательским режимом. На перший погляд, не надто багатообіцяюче для потенційного «вбивці» PlayStation або Xbox, на яких не одне покоління геймерів насолоджується хітами начебто Uncharted або – вже вибачте старого фаната – легендарної серії Halo.

Розробник: нова Apple TV загрожує популярним консолям

Проте потенціал нового гаджета в ігровій сфері очевидний, причому настільки, що в середовищі професіоналів вже зароджуються цікаві сумніви. Як розповів виданню Forbes Джефф Сміт, автор популярної караоке-програми Smule, а за сумісництвом один з перших розробників ПЗ під iOS, списувати платформу з ігрових рахунків ще ой як рано. Головною перевагою тут, на його погляд, є орієнтованість на зручність розробки, що означає (в теорії) більше цікавих проектів і навіть їх досить високу якість. Ключ до успіху, як завжди, полягає в незвичайному і, що важливо, спрощеному підході.

Якщо ви подивитеся на сьогоднішній ринок відеоігор, то відразу ж зрозумієте, що високий поріг входження, сформований провідними гравцями ніби Microsoft, Sony або Nintendo, грає тут визначальну роль – міркує він. – Щоб розробляти ігри для цих платформ, потрібно домовлятися з кожним виробником, а адже всі ці системи – пропрієтарні. Apple же, випускаючи tvOS як певний різновид iOS для консолей, пропонує суттєво спростити завдання. Думаю, приплив розробників на платформу буде дуже і дуже значним.

Розробник: нова Apple TV загрожує популярним консолям

Як би там не було, на даний момент я б не проміняв на TV (в ігровому плані) навіть Доживаючий своє Xbox 360, проте пов’язано це не з проблемами самого пристрою, а з особистими уподобаннями. Справа в тому, що серед усього різноманіття тайтлов для iOS ваш покірний слуга може згадати хіба що третю частину NOVA, SW: KOTOR да останню Asphalt – решта з тих чи інших причин пройшли повз. Поки що на iOS спостерігається засилля платформерів та інших ігор з «видом зверху», а ця категорія любителя FPS явно не вражає. Проте популярність таких і не тільки проектів наочно демонструє готовність споживача голосувати гаманцем, тим більше що серед «мобільних» іграшок найчастіше трапляються справді якісні речі.

Але головне тут – своєрідна конвергенція платформ, найкраще з двох світів, де поєднуватимуться переваги iOS і формфактор звичної телевізійної приставки. Зрозуміло, новинка може зіткнутися з проблемами, які свого часу не дали розвинутися платформам начебто Quya, але якщо ідея виявиться досить цікавою, щоб зламати панують серед великих видавців стереотипи, розстановка сил на ринку може серйозно змінитися, впускаючи нових учасників і відправляючи на спокій старих . А в цьому Apple, як відомо, зовсім не новачок.