П’ять цікавих особливостей iPad Pro

П'ять цікавих особливостей iPad Pro

Складно не погодитися, що iPad Pro – справжній герой недавньої презентації. Незважаючи на попередню появу численної кількості чуток, новинка викликала захоплення у багатьох (у тому числі, у вашого покірного слуги), надовго поселившись в заголовках тематичних видань. Кілька властивих гаджету особливостей так чи інакше залишилися за кадром, і давайте поглянемо на найцікавіші з них.

Почнемо, мабуть, із зовнішнього вигляду. Першим цікавим моментом є маса пристрою – при діагоналі екрану в 12.9 дюймів він важить 712 грамів. Не вражає? А дарма: iPad Pro всього лише на 32 грами важче першого iPad, діагональ якого була не в приклад менше.

iPad Pro

Друга особливість гаджета – відсутність 3D Touch. Фірмова технологія, що з’явилася в iPhone 6s, здорово розширює можливості інтерфейсу, проте до інших представників сімейства iOS вона поки що не добралася. У принципі, рішення цілком логічно: нову технологію простіше налагоджувати на одному пристрої, вдобавок зробивши її стимулом до апгрейду. Тим більше, що ступінь натиснення вміє розпізнавати Pencil.

iPad Pro

Третій нюанс пов’язаний не тільки з екраном новинки, але і його супутником – вищезазначеним Apple Pencil. Колись давно Стів Джобс говорив про стилус як про рудимент смартфона. Про це, звичайно ж, люблять згадати скептики, однак уважний читач відразу зрозуміє, що мова тоді йшла про управління пристроєм. У випадку з Pencil цільовою аудиторією є традиційні для компанії співтовариство графічних дизайнерів, і головним призначенням його є саме малювання. Для того, щоб зробити роботу з пером максимально комфортною, розробники підлаштували під нього дисплей: при підключенні Pencil кількість точок дотику зростає вдвічі, а частота досягає 240 разів на секунду. Це дозволяє домогтися надмалих затримок у відображенні.

Pencil

У продовження теми варто згадати і про деякі обмеження, пов’язані з роботою Pencil. Перше з них носить суто технічний характер – гаджет працює виключно з iPad Pro. Чому? Все просто: кінчик пера не є ємнісним, тому традиційні екрани, застосовувані в iPhone або інших моделях «яблучних» планшетів, для нього не підходять. Друге обмеження, ймовірно, виникає з способу підключення пера і полягає в необхідності сполучати його з пристроєм. Скільки можна підключити до одного Pencil – питання відкрите; буде цікаво, якщо Apple дозволить одночасне використання, як це робиться, наприклад, в бездротових гарнітурах.

Останнім пунктом нашого хіт-параду стала відмінна автономність Pencil. Гаджет не тільки здатний пропрацювати майже 12:00 від батареї, але і заряджає її з приголомшливою швидкістю. За заявою Apple, досить п’ятнадцяти секунд (!), щоб зарядити Pencil на цілих півгодини, при цьому джерелом живлення є сам iPad. Зрозуміло, фірмовому аксесуару не вимагаються перехідники: пристрій оснащений звичним роз’ємом Lightning.

Pencil iPad Pro

Наостанок дозволю собі повторити, що на мій погляд, iPad Pro – одна з найцікавіших новинок цієї осені. Як звичайно, відповісти на питання про внесок цього та інших пристроїв зможе тільки час, але вже зараз ясно: як би не старалися критики гаджетів, союз інженерів і маркетологів з Купертино раніше знає в них толк.