Новий роз’єм в iPad Pro: для чого він потрібен?

Представлений вчора iPad Pro з діагоналлю 12,9 дюйма став справжнім сюрпризом навіть для тих, хто люто бажав отримати в особисте користування великий планшет на iOS. Але умільці з Apple не зупинилися на простому збільшенні «таблетки», вони пішли далі і розробили зовнішню клавіатуру і – стилус під назвою Pencil!

Багатьом, звичайно, могло здатися, що перед ними справжнісінький Microsoft Surface, але ні, iPad Pro – виняткова розробка з Купертіно. Крім величезного Retina-екрану новинку обладнали за останнім словом техніки: 4 динаміка, здатних створити відчуття справжнього стереозвуку, 64-бітний процесор третього покоління А9Х, а також новий коннектор. Про останній ми поговоримо трохи докладніше.

IPad Pro

Новий так званий «розумний» роз’єм (у Apple все розумне, хто б сумнівався) дозволить напряму підключати до планшета випущені сторонніми виробниками аксесуари. Наприклад, клавіатуру, подібну до тієї, що нам показали вчора. Ця розробка належить гуру ринку периферії Logitech. Очікується, що у продажу Smart Keyboard з’явиться в листопаді цього року. Конектор має функцію «підживлення» підключених девайсів. Так, власникам не доведеться додатково заряджати клавіатури, що дозволить вивести рівень зручності використання на новий рівень. Крім того, пряме з’єднання допоможе уникнути розривів у Bluetooth-сполученні, як це було раніше.

iPad Pro

Незважаючи на те, що клавіатура створювалася з оглядкою на власні аксесуари Apple і в складеному стані навіть дещо нагадує чохли Smart Cover, у автора в голові сидять міцні асоціації з усім відомим планшетом конкурентів з Редмонда (Microsoft Surface).

iPad Pro

Напевно до справжнього моменту відомі далеко не всі переваги, якими буде володіти «офіційна» клавіатура. Широкій аудиторії поки доступно лише одне зображення аксесуара, але вже можна зрозуміти, що планшет разом з периферійним пристроєм буде товще, ніж ноутбук, і стане схожий на набираючі популярність трансформери.

Завдяки новому конектору, для виробників відкриється нова ніша ринку різних атрибутів для iPad Pro, який знайде безліч цікавих аксесуарів. Наприклад, крім звичайної клавіатури стане реальним поєднана з нею зарядна док-станція, яка живить планшет без участі Lightning-роз’єму. Проте поки невідомо, які обмеження з боку Apple будуть накладені на ентузіастів-творців. У кожному разі таке незначне нововведення може послужити початком чогось нового і цікавого. Конкуренти, вперед!