Наскільки Force Touch буде корисний для Android?

Наскільки Force Touch буде корисний для Android?

З анонсом iPhone 6s дедалі більше користувачів задаються питанням: в чому ж сенс технології, що визначає силу натиснення і чи є у неї майбутнє, яке буде забезпечено Android-ринком? На це та інші питання ми і спробуємо сьогодні відповісти. Але перед цим ви повинні знати, Android-виробники вже зараз почали впроваджувати у свої смартфони дану технологію і зробили це навіть раніше Apple.

Мова йде, як ви вже здогадалися, про Huawei Mate S, і саме він ляже в основу сьогоднішньої статті. Девайс отримав кілька версій, і тільки 128-ГБ модель отримає Force Touch на борту, про старт продажів якої поки нічого не відомо. Як на практиці реалізувала Huawei дану технологію, сказати складно, однак уже зараз відомо, що ми зможемо зважувати що-небудь, що має невелику масу. Чи настільки це корисно? Звичайно, ні. Користувачі купують смартфони не для того, щоб вимірювати вагу апельсина і чого б то не було. Це так само безглуздо, як покупка 3,5-дюймового смартфона для перегляду фільмів.

Наскільки Force Touch буде корисний для Android?

На мій погляд, подібні технології є причиною відсутності нормальних і корисних ідей. Так, вона, безумовно, не стане мінусом для більшості, і, ймовірно, все це справа лише звички. Однак давайте візьмемо, наприклад, iPhone 6s. Через нову технологію 3D Touch товщина апарату зросла з 6,9 до 7,1 мм. А це вже набагато ближче до показників iPhone 5 і 5s, що не можна назвати плюсом, хоча і тут вважаю гонку за товщиною дурним прагненням показати, на що здатна компанія.

Як Apple реалізувала ідею в iOS 9? Відмінність 3D Touch не істотна і полягає лише у великих рівнях натискання, що дозволить накладати більше дій на одне натискання. На презентації показували, як за допомогою сильного натискання ви зможете швидко відкрити камеру і закладки в браузері, а також переглянути лист, не переходячи безпосередньо в нове вікно. Мінус полягає в тому, що сторінку попереднього екрану не можна гортати, до того ж потрібно постійно тримати палець на екрані і ковзати по ньому для здійснення яких-небудь дій.

Наскільки Force Touch буде корисний для Android?

Як мені здається, це, навпаки, ускладнює використання системи. Так, ви отримуєте менше дій і натискань по екрану. Однак мозок людини від подібних маніпуляцій буде істотно напружуватися, адже в звичайному випадку ви знаєте, що головна дія – просте натискання по дисплею. У випадку з Force Touch потрібно ще й розуміти, як сильно натиснути по ньому, і до цього потрібно ще й пристосуватися.

Хто б з вас хотів постійно «зважувати» силу своїх натискань? І чи настільки зручно задіяти зусилля, якщо можна спокійними і плавними натисканнями перейти до цікавої інформації, і нехай навіть це займе більше рухів. Користувачі не хочуть морочитися і думати, як сильно потрібно натиснути на дисплей.

До слова, деякі власники Apple Watch зазначають, що ніяк не можуть звикнуть до Force Touch: при спробі натиснути на елемент інтерфейсу годинник сприймають натискання як сильне, хоча користувач цього і не бажав. Крім того, на їхню думку, набагато зручніше довге натискання, адже за фактом, натискаючи на девайс із зусиллям, ви витрачаєте багато часу на калібрування сили натискання, і це займе стільки ж часу, що і довге натискання. А яка думка читачів?