Налаштовуємо iPad для дітей

Діти – абсолютно особлива категорія користувачів. На відміну від дорослої, дитяча психіка особливо схильна до інформаційного впливу, і захист її від великої кількості непотрібного вмісту є першочерговим завданням батьків. Здавалося б, в епоху повсюдного Інтернету контролювати доступ до інформації непросто, проте iOS дозволяє домогтися гарних результатів всього за кілька простих кроків.

Почнемо, з базових обмежень. Обмежити використання деяких функцій або додатків легко: достатньо відкрити пункт «Обмеження» розділу «Загальні» меню «Налаштування» вашого девайсу.iPad AirДалі буде потрібно створити код доступу – і опція готова до роботи.iPad Air

iPad AirТут можна відключити доступ, скажімо, до Safari або підкастів, заборонити покупки в додатках, що особливо актуально в епоху freemium-ігор, і навіть відключити iBooks Store. Зрозуміло, обмеженням також піддаються установка / видалення, робота різних додатків, що запитують доступ до даних, а також рівень гучності – важливий параметр для юних меломанів.
Однак повне блокування тієї чи іншої функції – міра дуже радикальна. Щоб дитина змогла користуватися пристроєм повноцінно, але при цьому не виходити за рамки дозволеного, система обмежень дозволяє настроїти сам вміст. Наприклад, можна вибрати категорії фільмів і навіть додатків згідно віку користувача. Те ж саме стосується і іншого контенту магазину iTunes, у тому числі музики, де можна приховати музичну з ненормативною лексикою. Але найцікавіше тут – обмеження веб-серфінгу, за допомогою яких можна заборонити «дорослі» сторінки або навіть задати список дозволених сайтів. В останній за замовчуванням входить набір цікавих ресурсів начебто National Geogr.

Незважаючи на достатню гнучкість налаштувань, іноді може знадобитися обмежити використання пристрою всього одним додатком. У такому випадку на допомогу приходить пункт «Спеціальні можливості», розташований у все тому ж розділі «Загальні». Функція, яка нас цікавить, називається «Керований доступ» і викликається триразовим натисненням на кнопку Home у вибраній програмі.iPad Air

iPad Air

iPad AirУ налаштуваннях функції можна вказати, яка частина робочого екрану буде функціональна, відключити сенсорний ввід (наприклад, для перегляду мультфільмів), а також встановити тимчасові рамки і пароль доступу.

Наостанок згадаємо про цікавий сервісі від YouTube під назвою Kids. Ця програма, доступна в App Store і розрахована на дитячий контент – мультфільми, різні навчальні та пізнавальні програми. Поки що додаток доступний в американському розділі магазина, але він дозволяє шукати україномовні матеріали, а англійська мова інтерфейсу стане в нагоді його вивчення. У будь-якому випадку батькам рекомендується особисто перевіряти, що ж дивляться діти, хоча загалом і в цілому YouTube Kids працює непогано. Тим більше що додаток безкоштовний.
Звичайно, вищеописане – лише найпростіші заходи, і довіряти автоматиці повністю не варто: не завжди вміст опиняється в правильній категорії, а паролі можуть опинитися в руках маленьких шпигунів. Проте ці нехитрі рекомендації можуть допомогти вам заощадити час, а малюкам – зайнятися дійсно потрібними для них речами. Радимо не забувати про захист самого планшета, адже хороший чохол вбереже пристрій від дитячих витівок.