Названо ім’я нового президента Nintendo

Названо ім'я нового президента Nintendo

Керуючий директор Nintendo Тацумі Кімісіма (Tatsumi Kimishima) вступить на посаду президента і представницького директора компанії 16 вересня. Про це було оголошено сьогодні на зустрічі членів ради директорів, повідомляє IGN.

Названо ім'я нового президента Nintendo

Кімісіма стане п’ятим президентом за 125-річну історію Nintendo. Сатору Івата (Satoru Iwata) обіймав цю посаду з 2002 по 2015 рр., А в 1949-2002 рр. компанією управляли Хіросі Ямауті (Hiroshi Yamauchi). У 1929-1949 рр. цей пост належав Секірё Ямаути (Sekiryo Yamauchi), а першим президентом компанії був її засновник Фусадзіро Ямаути (Fusajiro Yamauchi), японський підприємець і прадід Хіросі Ямауті, який заступив на цю посаду в 1889 році .

Перш ніж приєднатися до Nintendo, Кімісіма 27 років пропрацював в Sanwa Bank of Japan, де займався корпоративним плануванням, комунікаціями і розвитком міжнародного бізнесу. У 2000 році він був затверджений на посаду фінансового директора The Pokémon Company, а в 2001-му став директором Pokémon USA Inc. У цей час на світ з’явилися такі успішні ігри однойменної серії, як Pokémon Gold і Pokémon Silver.

Pokémon Silver

У 2002 році, незабаром після старту продажів консолі GameCube, Кімісіма став президентом Nintendo of America і пробув в цій ролі до травня 2006-го, коли його змінив Реджі Фис-Еме (Reggie Fils-Aime). Через чотири роки він був підвищений на посаді до виконавчого директора і був включений до ради директорів. У період керівництва Кімісіми Nintendo випустила Wii – консоль, яка зіграла важливу роль у формуванні нового образу компанії як виробника ігор для різних категорій геймерів, і поліпшила її репутацію після неоднозначно прийнятої GameCube. На момент 31 березня 2015 світові продажі приставки становили 101520000 одиниць.

У квітні 2013 року Кімісіма отримав посаду керуючого директора Nintendo, а Івата змінив його на посту генерального директора Nintendo of America. За весь час роботи в компанії Кімісіма встиг взяти участь у розробці Mario Party 5 – 8, Mario Golf Advanced Tour, Mario Gold: Toadstool Tour і Metroid Prime.

Названо ім'я нового президента Nintendo

Івата, який обіймав посаду президента і виконавчого директора Nintendo до Кімісіми, помер 11 липня 2015 на 56 році життя від пухлини в жовчній протоці. Він став співробітником Nintendo в 2000 році, а до цього двадцять років пропрацював в компанії HAL Laboratory. Івата також відомий як один з творців серії Mario; крім цього, він брав участь в розробці ігор Kirby, EarthBound, Ballon Fight, NES Open Tournament Golf, Pokémon, Animal Crossing, Metroid, The Legend of Zelda і багатьох інших серій.

Названо ім'я нового президента Nintendo

В даний час Nintendo розробляє нову домашню консоль під кодовою назвою Nintendo NX, офіційний анонс якої відбудеться в 2016 році. У березні цього року компанія заключила угоду з розробником мобільних ігор DeNA, в рамках якого буде випускати ігри для смартфонів і планшетів з персонажами своїх серій. У травні Nintendo оголосила про початок співпраці з Universal Parks and Resorts і намір побудувати тематичні парки атракціонів. Минулого тижня стало відомо про те, що наступного року для пристроїв на базі Android і iOS буде випущена умовно-безкоштовна гра з елементами доповненої реальності Pokémon GO від студії Niantic.