Qualcomm представила перший в світі комерційний 5G-радіомодуль для смартфонів

Компанія Qualcomm представила перші в світі повністю інтегровані 5G-модулі міліметрового діапазону і радіомодулі з підтримкою частот до 6 ГГц для смартфонів і інших мобільних пристроїв. Вони сумісні з 5G-модемами Qualcomm Snapdragon X50 і забезпечують передачу даних в декількох частотних діапазонах.

Виробник відзначив, що раніше використання міліметрового діапазону в мобільних мережах вважалося неможливим, але останні технології дозволили це реалізувати. Розробки Qualcomm виводять комерціалізацію мобільних мереж і 5G-пристроїв на новий рівень – користувачі кишенькових ґаджетів отримають доступ в інтернет на гігабітних швидкостях при мінімальній затримці.

У компанії пояснили, що міліметровий діапазон ідеально підходить для 5G-покриття в густонаселених і щільно забудованих міських районах, а також в місцях і приміщеннях з великим скупченням людей і техніки. Для забезпечення широкого покриття 5G NR на великих територіях підійде діапазон частот до 6 ГГц.

В Qualcomm припускають, що перші смартфони або інші мобільні пристрої з 5G NR mmWave з’являться на ринку вже в 2019 році. Дослідні зразки антенних модулів будуть відправлені виробникам найближчим часом.

Джерело інформації: theverge